2. İstanbul Seramik Sanat Günleri başlıyor

İstanbul Seramik Sanat Günleri'nin ikincisi, Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi'nde bugün başlıyor...

Geçen yıl ilgiyle takip edilen ve bu yıl 2.'si düzenlenecek olan İstanbul Seramik Sanat Günleri, 16 Mayıs Cumartesi (bugün) 14.00'te, Atatürk Kitaplığı'nda Prof. Güngör Güner'in sunacağı konferans ve seramik sanatının başlangıç eserlerinin sergileneceği sergi ile başlayacak. Konferansta seramik olgusu ile kavramsal sanatın nasıl ve ne zaman yapılacağı üzerine konuşulacak. 16.00'da ise İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu fuaye alanında Anadolu Üniversitesi Seramik ve Cam Bölümü'nün öğretim elemanlarının hazırladığı 30. yıl etkinlikleri karma sergisi açılacak.

Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi'nde gerçekleşecek

Türk seramik sanatının bütün kuşaklarından 176 sanatçının katılımıyla seramiğin tüm adımlarının sunulacağı karma seramik sergisinin açılışı ise bugün 18.00'de, gerçekleştirilecek. 2. İstanbul Seramik Sanat Günleri boyunca Maksem'in iki odası halka açık tam teşekküllü seramik atölyesi olarak hizmet verirken ilgili bölümde öğretim gören öğrencilerin davetiyle gelen ilkokul öğrencileri de ağırlanacak. Kültürel mirasımızı, seramik sanatıyla bütünleştirerek topluma sunacak olan 2. İstanbul Seramik Sanat Günleri; Prof. Güngör Güner, Yüksel Güner, Prof. Mustafa Ağatekin, Prof. Beril Anılanmert, Prof. Sevim Çizer, Prof. Pınar Genç ve Prof. Dr. Ateş Arcasoy'un sunumlarıyla Maksem'de 6 Haziran'a kadar devam edecek.

NOT: 2. İstanbul Seramik Sanat Günleri'nin sona ermesinin ardından, etkinliğe katılan sanatçılardan oluşacak bir karmayla, eserlerin sergilenmesine D'Art Gallery'de devam edilecek. Sergi, temmuz ayının sonuna kadar sürecek.

Yorumlar

YORUM YAZ