28 yılda 5 bine ulaşan peçete koleksiyonu

İlkokul 2’nci sınıfta başladığı peçete merakıyla koleksiyon yapmaya başlayan 36 yaşındaki Songül Kılıçsallayan, 28 yılda 5 bin peçete topladı.

Küçükken ben de böyle toplardım peçeteleri koleksiyon yapmak için, ama annemin her şeyi atmaya meyilli titizliği sağ olsun, asla başaramadım. Üç, bilemedin beş peçete sonra bir bakmışsın peçeteler çöpte. Hâliyle benim asla bir peçete koleksiyonum olamadı. Sonra bu haberi gördüm. Gerçekten böyle sabır işlerini başaranları gördükçe takdir etmeden duramıyorum.

Haber şöyle, şu anda evli ve 3 çocuk annesi Songül Kılıçsallayan, ikinci sınıfta başladığı peçete koleksiyonunu 28 yıl sürdürdü ve şu an 5 bin peçetesi var. Kılıçsallayan, birbirinden renkli ve farklı boyutlardaki peçeteleri gelen misafirlerine sergilemeyi de ihmal etmiyor.

peçete koleksiyonu

Aileden destek

Peçete koleksiyonunu ailesinin desteklediğini, kendisinden sonra çocuklarına bırakacağını söyleyen Songül Kılıçsallayan, "İlkokulda resim öğretmenimizin verdiği patates baskısı ödevimi peçeteye yapmıştım. Daha sonra ilgimi çekti ve dönemin çizgi film karakterlerini peçeteye çizmeye başladım. Ardından yurt dışına eğitime gitmiştim oradan da çeşitli peçeteler topladım. O zamandan bu zamana kadar peçete koleksiyonuna devam ettiriyorum. 5 bin civarı peçetem var, ben bu zamana kadar biriktirdim getirdim ve bundan sonrada bu peçeteleri çocuklarım toplamaya devam ettirirler inşallah. Arada sırada peçetelerimi çıkartıp gelen misafirlerime sergiliyorum, çocuklarımla da vakit geçirip mutlu oluyorum. Kocam ve çocuklarımın da desteğini alarak bu peçete koleksiyonunu götürebildiğim yere kadar götürmeyi hedefliyorum" dedi.

İşte bu gerçekten çok önemli. Benim için haberin en can alıcı kısmı bu detayda. Demek ki annesi ilk peçeteleri çöpe atmamış, ne diyeyim :)

Yorumlar

YORUM YAZ