28. İstanbul Caz Festivali 1 Eylül’de başlıyor

Abone Ol 

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteğiyle düzenlenen İstanbul Caz Festivali, 1 Eylül'de başlıyor. Açık hava mekanlarında 24 gün boyunca sürecek festival kapsamında 40'a yakın konser ve çeşitli yan etkinlikler müzikseverlerin beğenisine sunulacak.

28. İstanbul Caz Festivali 1 Eylül'de başlıyor #1

Ödüllü isimler aynı sahnede

Bu yıl 28'incisi düzenlenen festival maratonunda konser verecek isimler arasında Afrika müziğinin dört Grammy ödüllü kraliçesi Angelique Kidjo, pop müzikteki yetkinliğini caza taşıdığı “İhtimaller” projesiyle Kenan Doğulu, Ennio Morricone'ye ithaf ettiği albümü “Morriconne Stories”den parçalarla Avrupa cazının önde gelen alto saksofonistlerinden Stefano Di Battista, Hollandalı müzisyen ve prodüktör Niels Broos ile festivale özel projesiyle Mabel Matiz, geçen yıl Grammy'ye aday gösterilen Altın Gün, ilham kaynağı olan Atlantic Records'ın kurucusu Ahmet Ertegün'ün hikayesini şarkılar eşliğinde sahneye taşıyan Karsu, BBC Yılın Sanatçısı Ödülü'nü kazanan ve Glastonbury ile Latitude festivalleri gibi önemli müzik sahnelerinde yer alan Arlo Parks yer alıyor.

28. İstanbul Caz Festivali 1 Eylül'de başlıyor #2

‘Parklarda Caz ve İstanbul Bir Sahne’ konserleri

Festivalin ücretsiz “Parklarda Caz” konserlerine bu yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenlenecek #İstanbulBirSahne konserleri de eklenecek. Konserlere her yaştan festival izleyicisi davetli olacak. Bir diğer sevilen etkinlik “Gece Gezmesi”, bu yıla özel bir formatla Beykoz Kundura'nın farklı sahnelerine dağılacak.

Festivalde 19 yıldır devam eden “Genç Caz” projesinde bu yıl 2013'te hayatını kaybeden müzik insanı Mehmet Uluğ'un anısını yaşatmak amacıyla Mehmet Uluğ Fonu oluşturulacak. Genç Caz'la keşfedilen, gelecek vaat eden genç müzisyenler bu fonla desteklenecek.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu