21 Aralık 2020 Jüpiter Satürn Kavuşumu

Jüpiter ve Satürn'ün 20 yıllık bir döngüyü başlatmak üzere Kova burcunun 0 derecesinde kavuşum yapacağı ve aynı zamanda Jüpiter’in Kova burcuna geçeceği bu özel günün tüm etkilerini Astrolog Ceylin Çelebi değerlendirdi.

Jüpiter 19 Aralık 2020'de Oğlak burcundan ayrılarak Kova burcuna geçiş yaptı. Jüpiter gezegeni astroloji de bolluk, bereket, şans, fırsatlar olarak geçer. Büyük iyicildir. Ancak Oğlak burcundaki seyahati esnasında çok fazla bu iyicil etkilerini yansıtamadı. Bunun sebebi de Jüpiter Yengeç burcunda yücelir ve Oğlak burcunda bunun tam karşısında güçlü olduğu bir konumda değildir. Haliyle Oğlak burcunda getirdiği şans ve fırsatlarda çok tatmin edici olmadı. Şimdi Kova burcuna geçiş yaptı. 14 Mayıs 2021 tarihinde Balık burcuna geçiş yapacak. Daha sonra 28 Temmuz 2021'de gerileyerek tekrar Kova burcuna geçecek ve bir ileri bir geri derken 29 Aralık 2021 tarihinde Balık burcuna geçene kadar Kova burcundaki seyahati devam edecek.

Daha bağımsız hareket etmeye başlayacağız

Jüpiter Kova burcunda Oğlak burcundakine nazaran çok daha iyicil etkilerini ortaya çıkartabilecektir. Jüpiter'in Oğlak seyahatini anlamak için aslında öncelikle hem Jüpiter'in hem de Kova burcunun ana temalarını tekrar gözden geçirelim. Jüpiter hayat görüşümüz, inançlarımız, nerede büyüyüp gelişeceğimizi, nerede gelişeceğimizi anlatır. Kova burcu ise özgürlükçü, bağımsız ve yenilikçi olduğumuz alanları anlatır. Jüpiter'in Kova sürecinde haritamızda bulunduğu alanlarda bizlerde bağımsızlığımızı ve özgürlüğümüzü büyüteceğiz. Hayat görüşlerimizi daha bağımsız hale getirecek ve geliştireceğiz. Daha bağımsız hareket etmeye başlayacağız. Ancak unutmamak gerekir ki Jüpiter tek başına Kova burcunda seyahat etmeyecek. Satürn ile birlikte burada seyahat ediyor olacak. Bu da bu alanlarda hem büyüme yaşarken hem de daha fazla sorumluluk almamız gereken konuların da söz konusu olacağını gösteriyor. Hatta 21 Aralık tarihinde Jüpiter ve Satürn 20 yıllık bir döngüyü başlatmak üzere Kova burcunun 0 derecesinde kavuşum yapacaklar.

Jüpiter ve Satürn'ün bu kavuşumunun sizlerin bireysel hayatlarınıza olan etkilerini yükselen burcunuza göre okuyabilirsiniz.

21 Aralık 2020 Jüpiter Satürn Kavuşumu

Yükselen Koç

Yükselen Koçlar, sizler için sosyal çevre, gruplar ve dernekler ve arkadaşlar alanınızda önemli büyüme ve fırsatlar elde ederken aynı zamanda bu alanlarda daha fazla sorumluluk almanız gereken durumların öne çıkacağını da gösteriyor. Aynı zamanda kariyerinizden elde ettiğiniz kazançlarınızın da elbette artan sorumluluklarınız ile birlikte bu süreçte arttığına şahit olabilirsiniz.

21 Aralık 2020 Jüpiter Satürn Kavuşumu

Yükselen Boğa

Yükselen Boğalar, sizlerin kariyer evinde gerçekleşecek olan bu kavuşum kariyerinizde daha bağımsız olacağınızı, yeni bir döneme girdiğinizi gösteriyor. Sorumluluklarınız artacaktır bu süreçte. Önemli fırsatlar karşınıza çıkabilir.

21 Aralık 2020 Jüpiter Satürn Kavuşumu

Yükselen İkizler

Yükselen İkizler, sizlerin yurtdışı ve hukuksal alanlarınızda gerçekleşecek olan Jüpiter Satürn kavuşumu bağımsızlık temalarını daha ağır basacağı bir sürecin başlayacağını gösteriyor. Yurtdışında ya da akademik alanda önemli sorumluluklar alabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almaya başlayabilirsiniz. Özgürlüğünüz için hukuksal bir süreci de başlatabilirsiniz.

21 Aralık 2020 Jüpiter Satürn Kavuşumu

Yükselen Yengeç

Yükselen Yengeçler, hisseli kazanımlar, ortak paylaşımlar, kredi ve borçlar alanında önemli bir süreciniz başlıyor. Daha fazla sorumluluk alarak daha bağımsız olmak adına uğraş verebilirsiniz. Kredi çekerek veya bir borç alarak ortaklı bir iş kurabilirsiniz. Eşinizin maddi kaynaklarında da sizleri de finansal anlamda büyütecek gözle görülür yenilikler meydana gelebilir.

21 Aralık 2020 Jüpiter Satürn Kavuşumu

Yükselen Aslan

Yükselen Aslanlar, ikili ilişkileriniz, eşiniz, ortaklı işlerinizle ilgili her türlü konuda taşın altına elinizi koyacak ve bağımsızlığınızı elde etmek, büyümek adına birtakım süreçleri başlatacaksınız. Evlilik veya ortaklık kurabilirsiniz veya mevcut evliliğinizi veya ortaklığınızı bitirebilirsiniz. Her türlü ikili ilişkilerinizde önemli sorumluluklar alacağınız bir dönem başlıyor.

21 Aralık 2020 Jüpiter Satürn Kavuşumu

Yükselen Başak

Yükselen Başaklar, sizlerin mesleğiniz ve rutin işlerinizle ilgili alanlarda etkisi 20 yıla yayılacak bir süreci başlatacak. İşlerinizi büyüterek daha bağımsız ancak daha fazla sorumlulukta yükleneceğiniz bir dönem başlıyor. Mesleğinizle ilgili görüşlerinizde değişimler olabilir. Aynı zamanda sağlık konularıyla daha fazla ilgilenir hale gelebilirsiniz.

21 Aralık 2020 Jüpiter Satürn Kavuşumu

Yükselen Terazi

Yükselen Teraziler, çocuklarınızla ilgili konularda daha fazla gelişim ve fırsatlar siz için ön plana çıkıyor olacak ancak sorumluluklarınızda bununla birlikte gözle görülür bir biçimde artabilir. Keyif aldığınız konular ve hobilerinizle ilgili olan görüşlerinizde farklılıklar yaşayabilirsiniz. Hobilerinizden gelir elde etmek üzere bir şeyler başlatabilirsiniz.

21 Aralık 2020 Jüpiter Satürn Kavuşumu

Yükselen Akrep

Yükselen Akrepler, sizlerin ev, yuva, aile alanlarınızda önemli büyüme ve gelişme fırsatları elde edebileceğiniz bir süreç başlıyor. Yeni bir yuvaya, ülkeye taşınabilirsiniz. Elbette bununla birlikte stres ve sorumlulukta yüklenebilirsiniz. Evinizden yürütebileceğiniz bir iş başlatabilirsiniz veya mevcut işinizi noktalayıp daha fazla evinizde vakit geçirmeye başlayabilirsiniz.

21 Aralık 2020 Jüpiter Satürn Kavuşumu

Yükselen Yay

Yükselen Yaylar, zihinsel konular, iletişim ve yakın çevre alanlarınızda daha aktif olacağınız ve daha fazla sorumluluk yükleneceğiniz konular söz konusu olabilir. İletişimi daha yoğun konularda iş yapmaya başlayabilirsiniz.

21 Aralık 2020 Jüpiter Satürn Kavuşumu

Yükselen Oğlak

Yükselen Oğlaklar, parasal kazanımlarınızla ilgili konularda gelişme fırsatları elde edebileceğiniz 20 yıllık bir döngü sizler için başlıyor olacak. Stres düzeyinizde bu süreçte sorumluluklarınız artacağı için artabilir. Bununla birlikte kendinize verdiğiniz değer ilgili görüşlerinizde değişimler ve iyileşmeler meydana gelebilir.

21 Aralık 2020 Jüpiter Satürn Kavuşumu

Yükselen Kova

Yükselen Kovalar, bireysel hayatlarınızda önemli bir değişim ve dönüşüm sürecinden geçiyor olacaksınız. Hayatta daha fazla sorumluluk yüklenebilirsiniz ancak karşınıza sizi geliştirecek ve büyütecek çok önemli fırsatlarda çıkacaktır. Hayatınıza dair önemli yenilikler söz konusu olabilir.

21 Aralık 2020 Jüpiter Satürn Kavuşumu

Yükselen Balık

Yükselen Balıklar, arka planda yürüttüğünüz işlerinizde fırsatlar ve birtakım iyileştirmeler söz konusu olabilir. Kontrol dışı olan durumlarınızla ilgili olarak daha fazla ipleri ele almak adına harekete geçebilirsiniz.

Astrolog Ceylin Çelebi

Instagram: astrolifeceylin

YouTube

[email protected]

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ