2023’e kilo vererek başlayın! Bu 3 yiyecek yağ yakıyor!

Hem yemek yerken hemde yağ yakıp kilo vermek mi? Evet rüya gibi ama bu yiyeceklerle mümkün! İşte yağ yaktıran o 3 yiyecek...

Abone Ol 

1. Avokado

Tereyağı meyvesi olarak da bilinen avokado, doymamış yağ asitleri , E vitamini ve C vitamini ile potasyum açısından zengindir.

Ne yazık ki, 100 gramında 138 kalori ile aynı zamanda gerçek bir kalori bombasıdır ve diyetin bir parçası olarak kilo vermek için sadece belli bir miktar uygundur.

Önerimiz: Avokado sevenler ara öğün yerine yarım avokado tüketebilirler.

Sağlıklı yağ asitleri uzun süre tok kalmamızı sağlar. Avokadoyu yumurta veya balık gibi protein açısından zengin besinlerle de birleştirirseniz tokluk hissini artırırsınız.

Avokadonun faydaları nelerdir, avokado meyvesi nasıl yenilir? - Sağlık  Haberleri

3. Siyah pirinç

Siyah pirinç, tekrar tekrar gerçek bir kilo verme güçlendiricisi olarak kabul edilir.

Ancak: Siyah pirinç, protein ve lif açısından zengin olmasına ve ayrıca demir, manganez, çinko, fosfor ve magnezyum gibi mineraller içermesine rağmen beyaz pirince bir diyet alternatifi değildir.

Bununla birlikte, yüksek karbonhidrat oranı nedeniyle, yalnızca aşırıya kaçmadan kilo vermek için uygundur.

İpucu: Bol miktarda taze sebze, yağsız et ve balıkla birlikte siyah pirinç, her türlü diyet için mükemmel bir arkadaştır.

del.Siyah Pirinç 500 g, , Makbul - Fiyatı ile Makbul'de.

3. Acı biber

Acı biber yemek metabolizmayı hızlandırır. Hızlanan metabolizma sayesinde sık sık tuvalete çıkarsınız. Yediklerinizi sindirmeniz hızlanır.

Tabi bu durumda iştahınız da artacaktır bu duruma muhakkak dikkat etmenizi öneririz.

Acı biberi özellikle sabah saatlerinde ve aç karın ile tüketirseniz gün boyu bağırsaklarınızdaki etkiletişimi ve  hareketleri hissedebilirsiniz.

Kırmızı Şili Biber 500 g | Tazedirekt

 

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu