2020'yi sizin yılınız yapacak 4 adım

Her yeni yıla girerken aldığınız ve genelde hiç dokunmadan bıraktığınız kararları bir kenara atın ve 4 basit adımda 2020 hedeflerinizi belirleyin.

2020 kulağa oldukça hoş geliyor, değil mi? Böyle simetrik ve hoş bir yılın boşa gitmesine izin vermeyin. 2020'yi muhteşem bir şeyin başlangıcı olarak planlayın; bir dönüm noktası, hedefleriniz, kısaca her şey...

2020'den gerçekten en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, şimdi bunun için planlama yapmanın zamanı geldi.

Başlıyoruz

2020'yi aşmanın en iyi yolu, yılınızı önceden planlamaktır. Bir hedef planlayıcısı, başarınızı takip etmenize yardımcı olur. Her gün için zamanlanmış hedefler sayesinde, harekete geçebilirsiniz. Zamanlanmış yapılacaklar listesi oluşturarak hedefinize en iyi şekilde ulaşabilir ve planlı hareket sayesinde kendinize bol miktarda zaman ayırabilirsiniz. En önemlisi, ne yaptığınızı takip etmek için yıl boyu izlemeniz gereken bir plana ihtiyacınız var.

2020 planlayıcınız hazırsa; başlayalım...

1. Kilit sözcüğünüzü seçin

Yeni yıl için bir kelime düşünerek başlayın. Bu basit bir alıştırmadır, ancak çabalarınızı bir temaya dayandırmanıza yardımcı olabilir. Örneğin, 2018'de Kadın ve Kadın ekibiyle tanışmama ve bugün olduğum yere ulaşmama yardımcı olan 'korkusuz' kelimesini seçtim. Bu kelime beni yalnız seyahatler, rahatsız edici konuşmalar ve çok daha fazla olayda destekledi.

2019'da bir şeyin eksik olduğunu fark ettiniz mi? 2020'de bir tema ile hedeflerinizi güçlendirmek ister misiniz? Belki hırslı, korkusuz veya kendinden emin? Yapmanız gereken tek şey, kendinizi bu duygudan uzaklaştıracak kilit kelimeyi bulmak. Gerçekten yardımcı olacağına inanarak seçeceğiniz bir sözcük, sizi birçok zorluk karşısında destekleyecek.

2. Duygusal veya zihinsel bir hedef belirleyin

Duygusal gelişim çok önemlidir, eğer başarılı olmak istiyorsanız sürekli olarak kendinizi geliştirmeniz gerekir. Öyleyse kendiniz için duygularınıza dayanan bir hedef belirleyin. Belki iletişim becerileriniz üzerinde çalışmak ya da ilişkiler sürdürmek ya da stresle başa çıkmayı öğrenmek istiyor olabilirsiniz.

Duygusal sağlığınızı iyileştirmenin birçok yolu var. Ve bunu başarmak için, kendinizi takip etmek ve çok küçük şekillerde nasıl gelişim gösterdiğinizi görmek için bir 2020 planlayıcısı kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ayın başında bir hedef belirlemek ve bu konudaki ilerlemenizi izlemektir. Kendiniz belirlediğiniz herhangi bir hedef için zamanınızı belirlemek için haftalık plan yapabilirsiniz.

3. Fiziksel hedef belirleyin

Her zaman ama her zaman gelişebilirsiniz. 2020'de kendiniz için belirleyebileceğiniz fiziksel bir hedef var mı? Örneğin bir maraton koşmak? 2020 planlayıcınızı bu gibi hedeflerinize göre planlayın, her zaman büyük kararlar ile ilgili değil, aslında alışkanlıklar haline getirebileceğiniz yaşamı iyileştirme hedefleri ile ilgili yapın bunu.

Eğer kendinizi formda hissetmiyorsanız, forma girmeye ne dersiniz? Haftada en az bir kez egzersiz yapmak ve bunu sürekli arttırarak geliştirmek ister misiniz? Ufak egzersizlerle başlayın ve egzersizi bir yaşam tarzı olarak benimseyin. Egzersiz, stresle başa çıkmanıza, işleri farklı bir şekilde düşünmenize ve ilerlemenize yardımcı olacaktır.

4. O merdivene tırmanın

2020, kariyer hedeflerinize gerçekten ulaştığınız yıl olabilir. İyi bir yazar mı olmak istiyorsunuz? Artık son denemenizi bitirin ve ilgili yerlere gönderin. Peki, kendinizi modada denemeye ne dersiniz?

İnternet sayesinde dünya tam anlamıyla kocaman bir köy haline geldi. İstediğiniz her şeyi yapabilirsiniz! Tasarım çalışmalarınızı yayınlayacağınız bir Instagram hesabı oluşturun, bir makale yazmaya başlayın, bir moda tasarımı hedefleyin ve bitirin.

Kariyeriniz önemlidir, bu yüzden kendinize katı bir kariyer hedefi koymadıysanız, şimdi tam zamanı. Neyi başarmak istediğinizi düşünün, yazın ve gerçekleştirin.

[email protected]

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ