2019 İlkbahar-Yaz takı trendleri

2019 yazı, rengârenk kombinlerle mevsimin enerjisini göstermeye hazırlanıyor. Kombinleri tamamlayacak yılın trend takılarında ise ışıltılar, geometrik tasarımlar ve büyük boyutlar dikkat çekiyor. 2019 ilkbahar-yaz döneminde sokak modasının yıldızının takılar olacağı, şimdiden ilan edilmiş durumda.

Siz de yaz gelmeden takı dolabınızı güncelleyebilir; trend parçalara koleksiyonunuzda yer açarak, 2019 yazının dikkat çeken stiline sahip olabilirsiniz. İşte sezonun en gözde takıları:

90'lar yeniden vitrinde

90'larda moda olan kelepçe bileklikler, güncellenerek geri dönüyor. 2019 yazında kelepçe şeklindeki bileklikleri saatlerle beraber kullanılırken göreceğiz. İnci bileklikler, altın ve taşlı modeller, kelepçe formuyla kadınların ince bileklerini sarmaya hazırlanıyor. Bileklikleri, siz de saatlerle yan yana tercih edebilir; ikili takımlarınızı şimdiden hazırlayabilirsiniz.

Minimalizmi seviyoruz

Minimalizm modası, 2019 yılında da takı tasarımlarını etkilemeye devam ediyor. Geometrik şekillerde fark yaratan sade tasarımlar, özellikle küpelerde kendini gösteriyor. Kulağı içine alan yeni nesil halka küpe tasarımları, spiraller, üç boyutlu prizma küpeler de vitrinde boy göstermek için gün sayıyor. İnce tasarımları ile beğeni kazanan takıları mutlaka denemelisiniz.

Daha da büyük

2019 yaz sezonunda takılarda boyutlar, büyüdükçe büyüyor. Püsküllerle omuzlara dek uzanan küpeler tek kulağı süslerken, kocaman zincirler ise boynu sarmaya hazırlanıyor. Kalın bileklikler, madalyon kolyeler de takılarda iddialı seçimlerin vaktinin geldiğini işaret ediyor. Bu yıl takılarınızı biraz büyütmeli; sade kıyafetleri takılarla dikkat çekici hâle getirmelisiniz.

İnci modası dönüyor

Yılın gözde takılarında bol bol inci de yer alıyor. Madalyon kolyelerin kenarını, halka küpelerin üzerini süsleyen inciler, bilekliklerde de sıklıkla görülüyor. Klasik tek inci küpelerin devrinin kapandığını; modern çizgideki takı tasarımlarının içinde incilerin yer aldığını da not düşmeliyiz.

Yeniden madalyonlar

2019 yazında, geçen yıl olduğu gibi üst üste takılan kolyeleri görebilirsiniz. Ancak, bu kez kolyelerde "vintage” madalyon etkisini daha yoğun hissedeceksiniz. Üzerinde tarihi portreleri anımsatan desenler bulunan madalyonlar, bu sezon kolyeleri süslüyor. Hem uzun hem de kısa modellerde yer alan madalyon tasarımlardan muhakkak edinmelisiniz.

Art deco takılar sandıklardan çıkıyor

Özellikle 20. yüzyılın ilk yarısında moda olan "art deco” takılar, tüm görkemleri ile gece şıklığınızı tamamlamaya hazırlanıyor. Büyük, taşlı ve gösterişli tasarımlar, değerli taşlarla kombininize değer katıyor. Pırlanta, yakut, zümrüt, inci ve altının kullanılabildiği saray takılarının imitasyonları da bu sezon kıyafetlerinizi tamamlamaya hazırlanıyor.

Yüzük üstüne yüzük

Eklem yüzüklerinin modası geçtiyse de 2019 yazı bol bol yüzük takma trendini geri getiriyor. Birden çok parmağa takılan farklı tasarımdaki yüzükler, bu yıl tırnak süsleri ile tamamlanıyor. Tırnaklara nakış gibi işlenecek taşlarla bol bol yüzük kullanmak çok moda.

Hem takı hem toka

90'larda yok satan çıtçıtlı tokalar, bu sezonun saç modellerinde bol bol yer alıyor. Çıtçıtlı tokaların yanında saçın tek bir tarafına takılan, zincirle kulaktaki küpeyle birleşen tokalar da görücüye çıkıyor. Hem toka hem de takı olan bu ürünler, birden çok küpe takılan kulakların da geri dönüşü demek oluyor. Tek kulağı boydan boya küpelerle süsleyerek saçlara kadar uzanacak zincirler, yeni bir akım yaratmaya aday görülüyor.

Yorumlar

YORUM YAZ