2019 düğün pastası trendleri

Oggusto, düğünün en güzel detayı olan pasta kesiminde bu yılın en trend düğün pastalarını yayınladı.

Düğünlerin en heyecanla beklenen anı olan pasta kesiminde, 2019'da başrolde olacak düğün pastası trendlerini inceledik.

Kurutulmuş çiçekli pastalar

Bu sene düğün pastası trendlerinin başında kurutulmuş çiçekli pastalar geliyor! Çiçeklerimizi solduktan sonra kurutup defterlerimizin arasında biriktirmeye alışkındık… Peki pastalarda kurutulmuş çiçekleri görmeye alışık mısınız? Bu seneyle beraber hayatımıza giren bu pasta trendi, gelecek senelerde de adından sıkça söz ettireceğe benziyor.

Metalik düğün pastası

Metalik deyince aklınıza ilk gümüş ya da gold gelse de, şimdilerde rose gold, trendin öne çıkanlarından. Metalik pastalar, düğün pastalarında belki görmeye çok alışık olmadığınız bir seçenek olsa da, 2019 sizi buna alıştıracak.

Geometri motifli düğün pastası

Geometri motifleriyle süslü düğün pastalarını çok fazla görmeseniz de, bu, yeni sezonun büyük trendlerinden biri olmayacağı anlamına gelmiyor. Altıgenler, kareler, üçgenler, çizgiler…Geometrinin hangi şeklini seviyorsanız, düğün pastanızı onunla süsleyin.

Dantel desenli düğün pastası

Dantel gelinliklerin geri dönmesiyle, pasta tasarımcıları da düğün pastalarını dantelle süsledi. Hem şık hem de sade bir görünüm sağlayan bu pastaların, düğün atmosferinize fazlasıyla uyacağından emin olabilirsiniz. Özellikle dantel gelinlik tercih edenler, gelinliklerinin görüntüsünü düğün pastalarına taşıyarak uyum yakalayabilir.

Naked Cake

Şimdiye kadar düğünlerde naked cake görmediyseniz, 2019'da buna oldukça alışacaksınız. 2018'de olduğu gibi yeni yılda da devam eden bu trend, 2019 düğünlerinin şimdiden başrol oyuncusu kıvamında. Geçtiğimiz yıllarda gelinlerin oldukça fazla tercih etmesiyle trend haline gelen ve düğünlerde karşılaşın naked cake düğün pastalarını, yeni sezonda da bol bol yiyeceksiniz.

Bembeyaz düğün pastası

Düğün denilince belki de akla ilk gelen renk, gelinliğin masumiyetini ortaya çıkaran beyazdır. Her sezon etkisini koruyan bembeyaz düğün pastaları ise, yeni yılda da favoriler arasında yerini almaya hazırlanıyor. Ama bir farkla… Genellikle düğün pastaları beyaz olsa da süslemeleri renkli olurken, 2019'da süslemeler de kendini beyaza teslim ediyor.

Çiçekli düğün pastası

Çiçekler, her zaman düğün pastasının üzerinde çok şık durdurduğu için oldukça sezonlardır tercih ediliyor ve 2019'da da tercih edilmeye devam edecek. İsterseniz gerçek bir çiçek isterseniz de şeker hamurundan yapılmış çiçeklerle düğün pastanızı daha zengin gösterebilirsiniz.

İllüstrasyonlu düğün pastası

Pastanızı istediğiniz şekilde süslemenin zamanı geldi. Bazen bir çizgi film karakteri, bazen bir hayvan figürü…En çok sevdiğiniz figürü düşünün ve pastanızı onunla şekillendirin. Yeni yılın düğün pastası trendlerinden belki de en eğlencelisi olan bu pastalar, kimilerine göre iddialı olsa da oldukça seviliyor.

Ombre düğün pastası

Saçlardaki ombre modası, yerini düğün pastalarına bırakmayı sürdürüyor. Koyudan açığa doğru giden, gölgelenmiş bir renge sahip düğün pastaları, geçtiğimiz yıl oldukça popülerdi. Bu sene de zirvedeki yerini kaptırmayan ombeler, 2019'un da favorisi.

(Bu yazı ilk önce oggusto.com'da yayınlanmıştır.)

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ