2019’da Trend olacak destinasyonlar

Dünya Turizm Organizasyonu, geçtiğimiz yıl "turist sayısını en çok arttıran ülkeleri" paylaştı.

Siz bu sene de elbette daha önce görmediyseniz, Fransa, İtalya ya da Meksika gibi turizm cenneti yerleri tercih edebilir ya da geçtiğimiz yılın en çok tercih edilen Portekiz, Kolombiya ve Hırvatistan gibi rotalarını seçebilirsiniz. Ancak size yeni bir önerimiz var! Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Dünya Turizm Organizasyonu(UNTWO)'nun paylaştığı 2018 Turizmde Öne Çıkanlar Raporunda açıklanan "turist sayısında en fazla artış gösteren ülkeler” kategorisine mutlaka göz atmalısınız. Buyrunuz biz sizin için bir derleme yaptık.

Moğolistan

Moğolistan, 2016-17 yılları arasında turist sayısında %16.1'lik artışla üst sıralarda yer alıyor. En çok tercih edilen zaman olarak, Moğolistan'ın her yıl düzenlenen geleneksel oyunlar ve kıyafetlerin sergilendiği yaz festivali Nadaam tercih ediliyor. Bu festivalde bölgeye özel yemeklerden de bolca tatma ve geleneksel müziği dinleme fırsatı da bulabilirsiniz.

Moğolistan geleneksel olarak göçebe bir kültüre sahip olsa da özellikle genç jenerasyon Ulan Batur etrafında yaşıyor. Öyle ki Shangri-La ve Novotel gibi dünyaca ünlü otel zincirleri 2015 itibariyle bu bölgede yer almaya başlamış.

Uruguay

Komşuları Arjantin ve Brezilya hala Güney Amerika'nın en popüler rotaları olsa da , geçtiiğmiz yıl %21 'lik bir turist artışıyla herkesi şaşırttı.

Bu artış ülkenin en çok turist alan Jose Ignacio Adası'nın bir balıkçı kasabası görünümünü lüks otellerden oluşan bir adaya dönüştürmesi ile ilgili olduğu düşünülmekte. Ayrıca popüler sahil kasabası Montevideo da mimarisi ile oldukça fazla ilgi görmekte.

Paraguay

Paraguay, Güney Amerika'nın %17,5 ile ikinci büyük artış gösteren ülkesi. Iguazu Şelaleleri ve başkenti Asuncion'un mimarisi, yeşil alanları ile dikkatleri çektiği söyleniyor.

Umman

Parlak beyaz binaları, ihtişamlı camileri ve hareketli pazarları ile etkileyici bir Orta Doğu ülkesi olan Umman'ın turist sayısında geçtiğimiz yıl yaklaşık %20'lik bir artış izlendi.2016'dan beri Vogue dergisinin "Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler” listesinde yer alıyor.

Butan Krallığı

Dünyanın en mutlu ülkelerinden biri olan Butan aynı zamanda 2016-17 yılları arasında turist sayısında %20 artış gösterdi. Himalayalar arasında kalan Butan Krallığı, Amankora ve Six Senses gibi lüks otellere ev sahipliği yapıyor.

Seyşeller

Prens William ve Kate Middleton'ın balayında tercih ettikleri Seyşeller, Geçtiğimiz yıl %15'lik bir turist artışı yaşadı. Dünya Turist Organizasyonu bunu ülkenin güzelliğinin yanı sıra Dubai ve Beijing'ten duraksız uçuşların artmasına bağlıyor.

Hülya Akhan

[email protected]

Kaynak:vogue.com

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

30-09-2018 08:29:13

UZAK DOGU ILE ILGILI GORUSLERINIZI MERAK EDIYORUM. OZELLIKLE TAYLAND HAKKINDA. IYI CALISMALAR KOLAYLIKLAR DILERIM.

YORUM YAZ