2018 plaj saç modası

Tatil sezonu açılırken plajlar dolmaya, sahiller canlanmaya başladı. Yazın kumsallarda stili ile konuşulmak ve tarzıyla fark yaratmak isteyenler plaj modasını gündemine taşıdı.

Sokak modaplaja taşınıyor. 2018 plaj saçlarında bu yıl festival havası esiyor, salaş ve dağınık topuzlar cazibesini koruyor, bohem modeller tarzınıza level atlatıyor. Saçın tamamlayıcısı aksesuarlarda ise bandanalar, deniz yıldızları ve saç küpeleri bu yaz plajları kasıp kavuruyor. Plaj partilerinin ve yaz davetlerinin en önemli unsuru saçlar için MOS Kuaförleri Genel Müdürü ve Saç Artisti Doğan Çelik, 2018 plaj saç modası için tüyoları meraklıları için açıklıyor.

İşte 2018 plajlarına damga vuracak saç stilleri...

Bohem, salaş ve bandanalı saçların yazı olacak

Geçtiğimiz yaz plajlarda atkuyruğu ve tepeden sıkıca tutturulmuş keskin topuzlar ön plandaydı. 2018 yazında ise bu modeller yerine salaş şekilde yarım toplanmış topuzlar ve bu topuzlar etrafına sarılmış bandanalar ön planda olacak. Şimdiden birçok kadında görmeye başladığımız 90'lı yıllara damgasını vuran desenli ve çok renkli bandanalar, bu yaz plajların da gözdesi olacak. Bandanalı modellerin yanı sıra saçlarda bohem tarzda püsküllü küpeler, salaş bırakılmış saçlara takılacak hasır şapkalar ve saçların arasında yer alacak deniz yıldızlarını da bolca göreceğiz.

Örgülü saçlar plajların vazgeçilmezi

Kadınlar tarafından günlük yaşamda sıkça kullanılan ve hayat kurtaran örgüler plajda zamandan tasarruf etmek isteyenler için pratik bir seçenek olacak. Bol örgüler, yarım toplanmış saçlar arasına atılan örgüler ve bu örgüler arasına takılacak aksesuarlar sizleri bir adım öne geçirecek. Saç örgünüzü canlı tutmak için aksesuar kullanmak şart. Örneğin; saçınızı örerken örgünün içine saç ipleri veya fular karıştırıp örgüyü tamamlamak apayrı bir görüntü elde etmenizi sağlayacak. Bunun yanı sıra dağınık bir balıksırtı örgüsünü saç küpeleri veya boncuklarla neşelendirebilirsiniz.

Bu yaz saçlarda festival havası esecek

Doğan Çelik ''Salaş, bohem ve örgülü modellerin yanı sıra bu yıl birçok ünlü isimde gördüğümüz festival saçları olarak tabir edilen modeller, yazın plajlarda da etkisini gösterecek. Özellikle saçlar arasında kullanılacak deniz kabuğu, denizyıldızı formundaki saç tokaları saçlarda farklı bir hava estirecek. Saçların arasına takılacak zıt renklerde saç ipleri ve saç tüyleri çarpıcı bir hava katarken plajlarda festival havasını derinden hissettirecek. Özetle bu yaz plajlarda aksesuarların en büyük kurtarıcımız, doğallığın ise rotamız olduğunu söyleyebilirim.'' şeklinde açıklamalarda bulundu.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ