2018'in rengi Ultra Violet Mor

Ünlü renk kartelalarından birinin sahibi Pantone şirketi 18 yıldır her yıl “Yılın Rengi”ni seçiyor. Bu yılın rengi ise, Ultra Violet Mor!

Pantone Color Institute, 2018 yılın rengini açıkladı: Ultra Violet! Renk skalasında birbirinin tamamen zıttı olarak konumlanan kırmızı ve mavinin mükemmel buluşmasından doğan Pantone 18-3838, nam-ı diğer Ultra Violet ismini 2014 senesinde hayatını kaybeden Warhol'un yıldızlarından Isabelle Collin Dufrese'den, başrolünde Milla Jovovich'in oynadığı 2006 distopik filmindeki vampirik virüsten ve cilt kanserine karşı mücadelede kullanılan ışığın renginden alıyor.

Pantone Color Institute Yönetici Direktörü Leatrice Eisemen, "Bu renk orijinallik, yaratıcılık ve vizyoner düşünce ile örtüşüyor,” diyor. Kozmosta (mor nebula), iyileşme hareketinde (ametist kristalleri) ve sanatta (mimar Frank Wright) bulunabilen rengin bir diğer ilham kaynağı ise Prince. Pantone Color Institute Başkan Yardımcısı Laurie Pressman ise rengin, dünyanın şu an tam da ihtiyacı olan şeyi yansıttığını dile getiriyor.

2018 senesinde giyeceklerimiz, yiyeceklerimiz, içeceklerimiz, mobilyalarımız ve hayatımıza dahil edeceğimiz pek çok şeyin içinde Ultra Violet morunu göreceğimizden kuşku yok.

Moda

Ultra Violet Balenciaga 2018 İlkbahar/Yaz Erkek Koleksiyonu, Gucci 2018 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu ve Marni 2017 Sonbahar/Kış koleksiyonu ile podyumdaydı. Bizler için de gardıropları yenileme zamanı!

Mücevher

2018'in rengi seçilen mor, uzun yıllardır mücevher tasarımcılarının gözdesi. Bulgari'den Tiffany'e kadar birçok marka son yıllarda ametisti kullanarak asaletin rengi mora hayranlıklarını ve saygılarını sunmak için adeta sıraya girdiler.

Dekorasyon ve mimari

Girdiği mekana mistik bir güç kazandıran Ultra Violet, renk spekturumunun en soğuk renkleri arasında yer alıyor ve aynı zamanda kullanıldığı mekanda yaratıcı ifadenin dozunu artırıyor.

Sağlıklı beslenme

Yemek yeme zevkini sağlıklı kaseler içinde eşsiz bir ahenge dönüştürecek olan Ultra Violet, özellikle turp ve lahana gibi besinleri mutfaklarda ve sunumlarda öne çıkaracak.

Güzellik

Yaratıcılığa yaptığı vurgu ile dikkat çeken Ulta Violet, söz konusu kozmetik olduğunda içinizdeki cehveri çekinmeden ortaya çıkarmanız için size cesaret verecek.

Erkekler için

Biraz iddialı görünse de bu çarpıcı rengi BMW M4 modeli için uyguladı bile. Denemeye değer!

(Bu yazı ilk önce oggusto.com'da yayınlanmıştır.)

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ