2011 Salon dekorasyonu

Salon dekorasyonunun ev sahibinin kişiliğini yansıttığını söylersek yalan olmaz.

Eşyaların üst üste binmediği, fazlalık eşyaların bulunmadığı, geniş ve ferah bir salon her zaman daha kullanışlı olmuştur.

Eğer ki; salonunuzda huzurlu bir ortam yaratmak istiyorsanız, duvar ve mobilyalarınızda haki ve donuk mavi renklerini seçmeniz isabetli olacaktır. En önemlisi de salon takımlarınızı seçerken odanızın yüzölçümünü göz ardı etmemeniz gerekmektedir.

2011 yılına girmeye hazırlandığımız şu dönemde klasik salon takımların yerini daha modern bir dekorasyon anlayışına ve daha estetik modellere bırakmaktadır. Ayrıca bej ve krem renklerin hakim olacağı salon takımları, keskin hatları, geniş ve büyük yastıkları ile evinizi daha geniş gösterecek ve evinize ayrı bir hava katacaktır. Fakat 2011 yılında beyaz ve gri renkleri de sevenler unutulmadı tabiî ki. Beyaz ve gri renkler ışığı yansıttığından dolayı bu renkleri tercih edecekler, salonlarında daha aydınlık bir hava yakalayacaklardır.

Dekorasyon ufak ayrıntılarda gizlidir. Bu ayrıntıları gözden kaçırmak, tam anlamı ile dekorasyonu başarılı kılmayacaktır.

Ayrıca duvar rengi ile kullanılan mobilyaların renk uyumu önemli olduğu kadar, kullanılacak olan perdelerin de renk ve uyumu bir o kadar önemlidir.

Bütün bunları bir araya getirerek yapılan modern salon dekorasyonu tamamen bir sanat olacaktır.

Yorumlar

YORUM YAZ