13. Gün İftar Menüsü

Mevsimin besleyici sebzelerinden yardım alarak hafif bir iftar menüsü hazırlığına giriştik. Siz bugün ne pişireceksiniz?

Sebzelerin ve meyvelerin gücüne inanıp lezzetli olduğu kadar sağlıklı da bir menü hazırladık. Başlangıçta ise midenizi rahatlatsın ve protein ihtiyacınızı karşılasın diye ekşisi bol bir Kıymalı Şehriye Çorbası'na yer verdik. Siz henüz bugün ne pişireceğinize karar vermediyseniz, bu menüye bir göz atın:)

Nane ferahlığında: Kıymalı Şehriye Çorbası

Enerjinizi düşük hissediyorsanız, hasta olup bitap düştüyseniz bu çorba tam size göre. Bol nane ve limonla zenginleştirebileceğiniz şifa dolu lezzet, kendinizi daha zinde hissetmenizi sağlayacak. Çocukluğumuza göz kırpan kokusu ise paha biçilemez ;)

Şifa deposu: Kıymalı Şehriye Çorbası

Hafifliğin dayanılmaz zarafeti: Dereotlu Kabak Tarator

Kabağın içine girip yakışmadığı tarif neredeyse yok denecek kadar az. Hem çok lezzetli hem çok faydalı hem de tadı çok ama çok hafif. Kabağı sevmeyenleriniz de vardır elbette. Amacımız onlara da kabak yemeyi sevdirmek. Öyle bir tarif ki bu pratikliğiyle de zaman kazandırıyor.

İştah açar, ekmek yedirir: Dereotlu Kabak Tarator

Ege' nin incisi: Enginar Dolması

Her derde deva enginarı mevsimindeyken soframızdan eksik etmek olmazdı. Hele ki, ramazan ayında midemize, ruhumuza iyi geleceğinden ne şüphe. Ege usulü dolmalarımız hazırlanmaya başlansın.

Baharın habercisi: Enginar Dolması

Ananasın en tatlı hali: Ananaslı Kek

Batı mutfağının sevilen tatlılarından ananaslı ters yüz kek, yumuşak, nemli ve içine konulan malzemelere göre hafif bir tatlı. Bu tatlı tarifinde çoğunlukla ananas konservesi tercih ediliyor ama taze ananas ile hazırlanan kek daha az şekerli, dolayısıyla daha sağlıklı oluyor.

Farklı tatlar için: Ananaslı Kek

Afiyet olsun...

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ