10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu

10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali ödül töreni, çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması 'En İyi Film Ödülü'nü Nader Saeivar'ın yönettiği 'Yabancı' kazandı.

'Herkes İçin Adalet' temasıyla gerçekleştirilen 10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali'nin ödül töreni öncekş gün çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Festival Direktörü Bengi Semerci, çevrimiçi törende yaptığı konuşmada, dolu dolu bir programla sinemaseverlerin karşısına çıktıklarını söyledi.

"Sinema toplumun aynası"

Semerci, açılış konuşmasında "Pandemi; her yıl daha fazla adalete gereksinim duyulan konuların artmasına, keskinleşmesine neden oldu. Kadınlar, çocuklar, işlerini kaybedenler, yoksullaşanlar… Sinema ve diğer sahne sanatları da en çok etkilenen alanlardan biri oldu. Üretim durdu, salonlar kapandı. Ama unutmayalım sinema toplumun aynası, sanat gelişimleri için gerekli temellerden biri ve toplumların adalet için, insanca yaşamak için bu aynaya ihtiyaçları var. Üretimin arttığı, sinema ve tiyatro sahnelerinin dolduğu, sahnelerden şarklıların duyulduğu sağlıklı günler dileği ile yeniden ödül törenimize hoş geldiniz." ifadelerine yer verdi.

Kazananlar

10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali'nde kazananlar şöyle;

Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışma

En İyi Film, Yabancı (Nader Saeivar)

Altın Terazi Kısa Metraj Film Yarışması

En İyi Film, Yara (Onur Güler)

Altın Terazi Kısa Metraj Film Yarışması

Jüri Özel Ödülü, İnsiyak (Mustafa Kemal Altıner)

Öğrenci Jürisi Ödülü, Dünyanın Damarları (Byambasuren Davaa)

Yorumlar

YORUM YAZ