1. Gün İftar Menüsü

Bahar aylarının bereketiyle gelen 11 Ayın Sultanı Ramazan, hoş geldi safalar getirdi...

Ramazan ayının gelmesiyle iftar sofraları kurulurken koronavirüs sebebiyle içimiz biraz buruk olsa da, kalplerimiz birlikte aynı ekmeği paylaşıyor emin olun.

Biz de Kadın ve Kadın ekibi olarak midenizin bayram etmesi rolündeyiz; sofralarınıza konuk olmaya geliyoruz. Her iftarın menüsünü birlikte oluşturalım istiyoruz. Kah sıcacık kah içimizi serinletecek çorbalarla başlayacağız ki, midemiz yumuşacık olsun. Sonra enfes bir ana yemek, yanında tamamlayıcısı ve tatlısı…

E o zaman ilk günümüz hayırlı olsun! İftara da hepimize afiyet olsun :)

Alışılmışın dışında, şifa deposu: Mercimekli Kereviz Çorbası

mercimekli kereviz çorbası

Ramazanın ilk iftarında bağışıklığınızı güçlendirecek bir çorbaya ne dersiniz? Bildiğiniz bütün mercimekli çorbaları unutun ve tezgahlarda henüz tükenmeden kerevizin şifasından yararlanmayı ihmal etmeyin.

İşte karşınızda: Mercimekli Kereviz Çorbası

Renk şöleni: Garnitürlü Pirinç Pilavı

garnitürlü pirinç pilavı

Rengarenk sebzelerle ve dereotunun eşsiz aromasıyla birleşen bu pilav, ana yemeğinizin yanında lezzetli bir tamamlayıcı olmaya aday.

Tam tadında: Garnitürlü Pirinç Pilavı

Bol etli bir Macar lezzeti: Gulaş

gulaş

Türk yemek kültürüne yakın olan Macar mutfağının en bilineni gulaş yemeği, bizim damak zevkimize oldukça uygun ve lezzetli bir tarif. Bol et ve baharatlarla hazırlanan bu tarif, kalabalık sofralar için iyi bir alternatif olacaktır.

İçi sulu, tam tadında: Gulaş

Ramazanda yapmasak olmazdı: Klasik Güllaç

klasik güllaç

Yılın ilk iftarının kapanışında hem hafif hem de lezzetli bir tatlıya kimse 'hayır' demez. Ramazan sofralarının vazgeçilmez tatlısı Güllaç, en klasik haliyle bu tarifle sizlerle.

Pamuk gibi dokusuyla: Klasik Güllaç

Afiyet olsun...

nefisyemek.com

Yorumlar

YORUM YAZ