"Aşk Tesadüfleri Sever 2”nin başrollerini başarılı oyuncular Nesrin Cavadzade, Yiğit Kirazcı, Elif Doğan ve Aytaç Şaşmaz paylaşıyor. Ömer Faruk Sorak'ın, yönetmenliğini bu defa İpek Sorak'la birlikte üstlendiği filmde rol alan sürpriz isimler ise yavaş yavaş açıklanıyor. Filmin kadrosuna katılarak, uzun bir süre sonra sarsıcı bir aşk hikâyesiyle beyaz perdeye dönmeye karar veren Zuhal Olcay'ın çekimleri, Ankara'dan sonra İstanbul'da da devam edecek.

Gerçek bir yaşam öyküsü

Çekimleri süren Aşk Tesadüfleri Sever 2, tesadüflerle örülü unutulmaz bir aşk hikâyesiyle seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Gerçek bir yaşam öyküsüne dayanan film, geçmişin aşklarını günümüz ilişkileriyle karşılaştırırken seyircisini 1960'lardan günümüze uzanan romantik bir yolculuğa çıkaracak. Film, bir kez daha tesadüflerin aşka hizmet edişini anlatacak.

Hikâyesi ilkinde olduğu gibi İpek Sorak'a ait olan filmin senaryosu yine Nuran Evren Şit'in imzasını taşıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Ömer Faruk Sorak ile İpek Sorak birlikte oturuyor. Beş yıla yayılan uzun bir hazırlık aşamasının ardından çekimleri 21 Temmuz'da başlayan filmin çekimleri temmuz-ağustos aylarında devam edecek.

Aşk Tesadüfleri Sever 2, Ocak 2020'de vizyondaki yerini alacak.