Yürümek iyi bir uyku ve sağlıklı bir diyet ile bir araya gelince doktordan tamamen uzaklaşacağınıza yardımcı olacaktır. Hayatınızı güzelleştirmek için herhangi bir harcama yapmadan günde 30 dakika yürümeniz yeterli. Ayrıca her gün 15-30 dakika yürüyüş yapmak kişinin sadece dış görünümünü değil ruhsal sağlığınızı da etkilemektedir.

Olumlu düşünme: Yürüme gibi düşük etkili aerobik egzersizler Alzheimer riskini azaltır ve zihin sağlığı geliştirir. Zihinsel stresin azaltılması ve endorfinlerin korunmasını sağlar.

Özgüveni azaltır: Yürümek kısa süre içinde kendilerini daha çekici hisseder ve bedeniyle barışık olur.

Kaygı ve endişeyi azaltır: Kişi, yürüyüş sonrasından salgılanan beyin kimyasalları nedeniyle kaygı ve endişeyi kontrollü şekilde yatıştırır.

Hafızayı güçlendirir: Yürümek, beyinin bir bölümünde hücre oluşumunu destekler ve bu bölgenin sorumlu olduğu öğrenme kabiliyetini geliştirerek hafızayı güçlendirir.

Yaratıcılığınızı geliştirir: Fikir üretmeniz gerekiyorsa ve kendinizi yetersiz hissediyorsanız açık havada 30 dk yürümeyi deneyin. Bu kısa süreli yürüyüş yaratıcılığınıza ekstra destek sağlar. Aynı zamanda enerji seviyeniz artarak daha üretken olacaksınız.

Bağımlılıkla mücadelede yardımcı olur: Uyuşturucu, alkol, sigara, yemek ve seks gibi alışkanlıklar, beyindeki dopamin salınımını arttırır. Bu da kişiye "keyif” verir. Aynı keyfe yürüyüşle de ulaşabilirsiniz. Çünkü tempolu bir yürüyüş esnasında beyinde ödül hormonu, yani dopamin salgılanır.

Hücre oluşumunu destekler: Tempolu bir yürüyüş, yeni beyin hücresi oluşumunu destekler ve beynin performansını arttırır.

Depresyonu azaltır: Özellikle doğa yürüyüşü vücudunuzda bulunan D vitamini arttırır. Bu da, depresif septromların azalmasını destekler.