Ruhsal hastalıklar çocuklukta başlıyor

Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Başak Ayık, ergenlik döneminde en sık görülen ruhsal sorunlardan birinin depresyon olduğunu söyledi.

Parkinson hastalığında egzersizin önemi

Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa, parkinson hastaları için egzersizin neden önemli olduğu ve ne tür egzersizler yapmaları gerektiği konusunda bilgiler verdi.

Bedeni yorgun düşüren 9 alışkanlık

İşte vücudumuzu yorgun düşüren 10 hatalı alışkanlığımız.

Vücuttaki ani titremeleri tetikleyen 8 etken

Vücuttaki ani titremeleri tetikleyen 8 etken

Türkiye'de sıklıkla görülen titremelerin nedeninin tam olarak bilinmediğine değinen Uz. Dr. Yılmaz Niyazi Yazman, titremeleri tetikleyen etkenleri sıraladı ve tedavileri hakkında bilgilendirdi.

Ozon terapisi kronik yorgunluğa birebir

Ozon terapisi kronik yorgunluğa birebir

Virüs ve bakterileri öldürmede oldukça etkili bir gaz olan ozon, sağlık alanında da önemli bir role sahip. Ozon, birçok hastalığın tedavisinde fayda sağladığı gibi kronik yorgunluğu da gideriyor.

Bu besinlerle bahar yorgunluğuna veda edin

Baharın gelmesiyle kendimizi yorgun hissedebiliriz. Gün boyunca kendinizi bitkin ve halsiz kalabilirsiniz. Bunun için yapılması gereken ilk şey, hiç kuşkusuz bazı besinleri düzenli tüketmek olmalı.

Bahar yorgunluğunuz için şifalı çaylar

Bahar yorgunluğunu atlatmanıza yardımcı olan şifalı çayları biliyor musunuz?

Bahar yorgunluğuna karşı öneriler

Enerjiniz gün içerisinde kısa sürede tükenirse bu belirtiler altında ciddi başka bir hastalık yatmıyorsa bahar yorgunluğuna işaret eder.

Gün içerisinde bastıran uykuya karşı çözümler

Bazı basit yöntemlerle uykusuzlukla savaşabilir, enerji dolu bir gün geçirebilirsiniz.

Enerjik bir insan olabilmenin püf noktaları

Canınız hiçbir şey yapmak istemiyor, kolunuzu kaldıracak gücü kendinizde bulamıyorsanız kronik bir yorgun olabilirsiniz.