Sabah saat 8:17'de Oğlak burcunun 4. Derecesinde oluşacak güneş tutulması ile birlikte hesap defterleri yeniden açılacağa benziyor. Yaklaşık 4 dakika sürecek Jüpiter destekli bu tutulmada her şey iyi yönde ilerliyormuş gibi görünse de, güney ay düğümüyle kavuşan şans gezegenimizin harika özelliklerinin kısıtlanabileceği olası gibi görünüyor.

Tutulmalarda gezegenlerin konumuna dikkat

Güneş ve ay tutulmaları astrolojik haritalardaki kozmik kapıları temsil eder. Kadersel olarak görülebilecek olayların şimşek çakması gibi hayatımıza akmasını sağlayan bu tutulmaların etkisi sarsıcı ve çok güçlüdür. Kadersel temaları anlatan tutulmalar doğum haritalarında kişisel ve sosyal gezegenler üzerinde gerçekleşiyorsa hayati önem taşır. Tutulma esnasında gezegenlerin birbirleriyle yaptığı açılar da oldukça önem kazanıyor.

Kişisel haritanızdaki konumu önemli

Bilinmesi gereken en önemli nokta; tutulma hangi burçta gerçekleşiyor ve hangi evi etkiliyorsa o burcun konularında sınavlar verilmeye başlanmasıdır. Oğlak burcu başarı ve tanınma motivasyonu, otorite figürü olan kişiler, yönetim, statü, gelenekler, devlet, kurallar, hırs, zor koşullara uyum sağlama ile tanımlanır. Ayrıca ekonomi, topluma ve kurumlara ait konuları da ifade eder. Yukarıda tutulmanın güney ay düğümü yönünde gerçekleşeceğini söylemiştik. Dolayısıyla Oğlak temalarıyla ve kişisel haritalarımızda Oğlak burcunun bulunduğu alanla ilgi artık çalışmayan, bozulan, bırakmamız gereken geçmişe ait birtakım konulara işaret ettiğini söyleyebiliriz.

Koç burcu

Tutulma 10. evinde yani kariyer, statü ve toplum önündeki duruşunu temsil eden alanda gerçekleşiyor. İleriye dönük hedeflediğiniz olayların üzerinde durmak isteyeceksiniz. Her ne kadar zorlanacağınızı düşünseniz de Jüpiter destekli bir tutulma olacağı için kolaylıkla zorlukları aşabileceksiniz. Alacak olduğunuz yeni kararlar var ve bu kararları aile bireyleriniz destekleyecek. Bu dönemde sorumluluklarınız artabilir ihmal etmemeye özen göstermelisiniz.

Boğa burcu

Tutulma 9. evinde yani hayata bakış açısı, inanç ve felsefeler, yayıncılık, hukuk, akademi ve uluslararası konuları temsil eden alanda gerçekleşiyor. Oldukça fırsatlarla dolu bir tutulma sizinle olacak. Yurt dışını ilgilendiren konularınızın önü oldukça açılacak. Haber beklediğiniz hukuksal konularda, alınması gereken parada ve seyehatlerinizde oldukça şanslı olacaksınız. Bu dönemde değişim sizinle olacak. Yaratıcılığınız artacak ve bununla birlikte hayata bakış açınız oldukça değişecek. Sıradanlıktan sıyrılarak daha size özel bir hayat yaşamaya çalışacaksınız.

İkizler burcu

Tutulma 8. evinde yani finansal konular, vergi, miras, eş ya da ortaklı gelirler, sigorta konularını temsil eden alanda gerçekleşiyor. Para konularınız ve ortaklıklı iş konularınız da değişimler söz konusu olacak. Her ne kadar değişime hazır olmasınızda değişim sizinle olacak. Düşünce yapınızı ve sorunlara bakış açınızı farklı bir yöne çevirmeniz lazım. Aksi halde işinizde herhangi bir ilerleme göremeyeceksiniz. Beklenmedik bir yerden para elinize geçebilir. Bu belki eşinizin parasıyla ilgili bir konuda olabilir.

Yengeç burcu

Tutulma 7. evinde yani evlilik ve ortaklıkları anlatan alanda gerçekleşiyor. İlişki içerisinde bir sınanmanın ardından artık güzel fırsatlar karşınıza çıkacak. Sizin için iyi olan sizi ileriye taşıyabilecek olan insanlar hayatınıza girebilir. Sorunlu giden bir ilişkiniz varsa bu tutulma sayesinde farklı çözüm yolları bulabileceksiniz. Karşınızdaki insanlar oldukça olumlu gelmeye devam edecek. Sorunlu olduğunuz kişilerden asla inatlaşma görmeyeceksiniz. Sağlık açısından belinize dikkat etmenizde fayda var.

Aslan burcu

Tutulma 6. evinde yani rutinlerin, iş ortamın ve sağlığını temsil eden alanda gerçekleşiyor. İş hayatınızda ve sağlığınızda bazı yenilikler söz konusu olacak. Size zararlı gelen kişiler veya konular varsa bunlardan arınmanız için Jüpiter size olumlu bir açı gerçekleştirecek. Sağlık açısından şanslı olduğunuz bir döneme gireceksiniz. İş hayatınızda yeni kararlar alırken çevrenizden oldukça destek alabileceksiniz. Alacak olduğunuz bu destekler sayesinde güzel yerlere gelebileceksiniz.

Başak burcu

Tutulma 5. evinde yani aşk, çocuklar ve hobileri temsil eden alanda gerçekleşiyor. Aşk hayatınız da fazlasıyla romantikleşeceksiniz. Yalnız bir Başak burcuysanız eğer karşınıza sizi çok mutlu edecek bir kişi çıkabilir. Geçmişte finans durumunuz ile ile ilgili bir yatırım yaptıysanız bunun geri dönüşünü alabilirsiniz. Çocuklarınız varsa onları ilgilendiren güzel yeniliklere adım atabilirsiniz. Sağlığınıza bu dönemde özen göstermeye çalışmalısınız.

Terazi burcu

Tutulma 4. evinde yani ev, aile, aidiyetler ve gayrimenkul alanında gerçekleşiyor. Eviniz ve aileniz ile ilgili konularınız ön planda olacak. Yeni bir ev alma veya bir yere taşınma gibi düşünceniz varsa bununla ilgili güzel fırsatlar karşınıza çıkabilir. Ailenizden size kalacak olan miras gibi konular varsa bununla ilgili güzel bir gelişme yaşayabilirsiniz. Sağlığınız için solunum yolunuzla ilgili durumlara dikkat etmelisiniz. Size zararlı gelen şeylerden uzak durmaya çalışmalısınız.

Akrep burcu

Tutulma 3. evinde yani kardeşler, yakın çevre, eğitim ve ticareti temsil eden alanda gerçekleşiyor. Bu dönemde kendinizi olabildiğince geliştirmeye çalışacaksınız. İş hayatınız için yeni bir kursa başlamak isteyebilirsiniz. Eğitim hayatınız devam ediyorsa da karşınıza güzel fırsatlar çıkacak. Dışarıdan bir kişiden olumlu destek alacaksınız. Kardeşiniz varsa eğer bu sıralar onunla farklı bir işe girişmek isteyebilirsiniz.

Yay burcu

Tutulma 2. evinde yani para kaynaklarını ve yeteneklerini ifade eden alanda gerçekleşiyor. Para kazanmak için oldukça verimli bir döneme gireceksiniz. Maddi açıdan kendinizi oldukça geliştirme fırsatı elinize geçecek. İleriye dönük yatırım yapma gibi bir düşünceniz varsa eğer bunun için verimli bir zamana adım atıyorsunuz. Sağlık açısından beslenmenize biraz dikkat etmenizde fayda var. Grip olabilirsiniz bu yüzden dikkatli giyinin.

Oğlak burcu

Tutulma 1. evinde yani başlangıçları ve bedenini anlatan alanda gerçekleşiyor. Bu tutulmadan en çok siz etkileneceksiniz diyebiliriz. Hayatınızın her alanında bir değişim söz konusu olabilir. Hayata daha pozitif ve ılımlı bakmaya başlayacağınız için karşınıza çıkan öncü fırsatları da en iyi şekilde değerlendirebileceksiniz. Bu dönemde cesaretiniz yerinde olacak ve sizi korkutan olaylardan artık korkmayacak ve üstüne gidebileceksiniz.

Kova burcu

Tutulma 12. evinde yani bilinçaltını, ön göremediğimiz ve kontrolümüz dışında gelişen konuları ifade eden alandan gerçekleşiyor. İş hayatınızda sıkıntı çektiğiniz bir durum varsa burada ciddi bir düzelme olacak. İçsel anlamda sizi dibe çeken konuları fark edeceksiniz ve bunlarda iyileşmeler yaşayacaksınız. Dışarıdan gizli güzel destekler alabilirsiniz. Yurtdışına bağlı işiniz veya eğitiminiz varsa bununla ilgili güzel gelişmeler yaşamanız mümkün. Özel hayatınızda sizi oldukça şaşırtacak olan bir durumla karşılaşabilirsiniz.

Balık burcu

Tutulma 11. evinde yani gruplar, arkadaşlıklar ve geleceğe dair umutları ifade eden alanda gerçekleşiyor. Yeni projeler ve yeni olanakların karşınıza çıkacağı anlamına gelir. Sosyal çevreniz genişleyecek ve size faydası olacak olan insanlar olacak etrafınızda. Yapacak olduğunuz organizasyonlar var ve bunlar sizin prestjinizin yükselmesini sağlayacak. Arkadaşlarınızdan zaman zaman güzel destekler alabileceğiniz bir zaman dilimi içerisine gireceksiniz.

Gizem Bozdağ

[email protected]

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.