Sizin sevgi diliniz hangisi

İlişki deyince beklentilerimiz genelde benzer.Öncelikle sevilmeyi, önemsenmeyi bekleriz. Değer görmek, ilgi, destek ihtiyacımız, ilişkiden beklentilerimizden sadece bazıları.

Cinsellik ödül veya ceza olarak kullanılmamalı

Cinselliğin bir ilişkide sevgi aktarımı, özel bir paylaşım olması gerekirken ödül ve özellikle ceza olarak kullanılması ne kadar ironik aslında.

Flört döneminizi iyi değerlendirin

Hayat ‘mükemmel’ kavramını daimi kılmayacak kadar değişken. Öncelikle ‘mükemmel’ bir evlilik olamayacağını, ilişki kavramının hayat gibi inişli çıkışlı olduğunu ve ilişkinin zaman içinde dalgalardan geçip dinginleşeceğini unutmamak gerek.

Evliliklerde doğum sonrası kriz

Evliliklerde doğum sonrası kriz

Evli danışanlarımın yaşadığı sorunların sebepleri ve dönemleri üzerine istatistiki bir çalışma yaptığımda, büyük bir oranın özellikle ilk doğum sonrası yaşananlardan veya evliliğin üzerinde kalan etkisinden kaynaklandığını söyleyebiliriz.

Kavga etmeden tartışabilme sanatı

Kavga etmeden tartışabilme sanatı

Bir ilişkide tartışma olabilir, ancak olay kavgaya varmasa iyi olur... Size kimse asla tartışmayın demiyor! İki insanın fikir ayrılığı yaşamaması, her daim aynı kararda olması ne mümkün! Bir ilişkide tartışma olabilir, ancak olay kavgaya varmasa iyi olur...

Ben söyledikten sonra ne kıymeti var

Eşinizin ya da sevgilinizin size sürpriz yapmasını beklemeniz normal... Ama unutmayın, onun sizin beklentilerinizden haberi yok. Çünkü siz romantik komedi filmleri ve pembe diziler seyrederek büyüdünüz, o ise sokakta top oynayarak!

Boşandıktan sonra hayat var mı?

İngilizce’deki “house” ve “home” kavramları, bizdeki “ev” ve “yuva” kavramlarına karşılık gelir. Ama farklı şeyler hissettirir.

Ayrılık acısı zor…

Yaşam koçu ve evlilik danışmanı Yeşim Varol Şen, biten bir ilişkiden sonra hayatınıza nasıl devam etmeniz gerektiğini anlattı

Hiç bitmeyecek anne-kız çatışması

Annesiyle hayatının bir döneminde çatışma yaşamamış bir genç kız var mıdır?

Erkeklerde ikinci çocuk depresyonu

Doğum sonrası dönem, bir çok çift için çok özel ve güzel, bazı çiftler için ise zor bir dönemdir. Hele ikinci çocuğun doğumu bazı evliliklerde deprem etkisi yaratır.