Yeni yıla girerken özenle hazırladığınız sofralarınıza renk katacak birbirinden lezzetli tarifleri bir araya getirdik. Davetliler hazır ve henüz hangi yemekleri yapacağınıza karar vermediyseniz bu menüye göz atmayı unutmayın!

Zencefilli Pancar Çorbası

Besleyici olması ve midenizi rahatlatmasıyla yılbaşı gecenizi sıkıntısız geçirmenizi sağlayacak bu çorba, tadıyla olduğu kadar göz kamaştıran rengiyle de misafirlerinizi kendine hayran bırakacak.

Rengiyle iştah kabartan: Zencefilli Pancar Çorbası

Safranlı Pilav

Özel bir geceyi özel bir pilavla taçlandırmaya ne dersiniz? Hoş aroması ve renkli görseliyle ana yemeğinizi bir adım öteye taşımayı kendine görev edinmiş safranlı pilavla sofralarınızda lezzet şöleni yaşatmaya hazır olun!

Etin vazgeçilmez yancısı: Safranlı Pilav

Kuzu Kol Tandır

Ağır ateşte uzun süre pişen lokum gibi bir eti kim sevmez ki! Hele bir de evde kendi imkanlarınızla yaptığınız yemekse bu, kocaman bir sofrayla birleştirdiyseniz sevdiklerinizi, var mı sizden daha iyisi.

Lokum gibi: Kuzu Kol Tandır

Fırında Kabak Tatlısı

Binbir emekle hazırladığınız yılbaşı sofranızı, kış aylarına yakışır bir tatlıyla taçlandırmazsanız olmaz. Bal kabağının fırında karamelleşen yoğun şerbetinin tahin ve cevizle olan uyumuyla damaklarda iz bırakmaya geliyoruz.

Cevizin en yakıştığı: Fırında Kabak Tatlısı

Gizem Bozdağ

[email protected]

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.