İtalyan Mutfağı, damakları fetheden geleneksel lezzetleriyle her geçen gün konuşulmaya devam ediyor. Keyifli İtalyan başlangıçları, sağlıklı ve hafif İtalyan salataları, tadı damakta bırakan ızgaraları ile La Mia Luce, lezzet tutkunlarını ağırlamayı bekliyor.

La Mia Luce, yazın sıcak günlerinde misafirlerini, taze mevsim sebzeleri ve deniz ürünlerinin ön planda olduğu lezzetli yemekleri ile karşılıyor. Mevsimin en taze ürünleri ile oluşturulan Insalata Saporita, özel reçete ile hazırlanan Melanzane alla Parmigiana, Akdeniz yeşilliklerinin ızgarada pişen taze somon balığına eşlik ettiği Salmone alla Griglia ile La Mia Luce İtalyan mutfağının farkını ortaya koyuyor.

Özel soslarla sunulan İtalyan başlangıçları

Avokado ve karidesin lezzetli İtalyan soslarıyla birleştirilmesi ile hazırlanan Avocado e Gamberetti, yaz sofralarında keyifli bir başlangıç yapmak isteyen lezzet severlerin tercihi oluyor. İtalyanların en çok sevdiği yemeklerden biri olan Melanzane alla Parmigiana isegranite edilmiş mevsim patlıcanı, pecorino romano peyniri, parmesan peyniri, mazzarella peyniri ve domates sos ile lezzet tutkunlarının vazgeçemediği başlangıçlardan.

Hafif ve doyurucu; Bu yazın favori İtalyan salataları

Spesiyal İtalyan salataları, yazın sıcak günlerinde hafif lezzetlerle formunu korumak isteyenlere taze Akdeniz yeşillikleriyle sunuluyor. Enginarın portakal suyunda marine edilmesi ile hazırlanan ve üzerine parmesan peyniri eklenerek servis edilen Insalata di Carciofi hafif lezzetleri tercih edenlere farklı bir alternatif oluyor. Somon füme üzerine Akdeniz yeşillikleri, avakado, parmesan peyniri ve koçan mısır ile sunulan Insalata Saporita bu yazın favori İtalyan salatalarından.

Taze İtalyan ızgaralarına yer açın

Izgarada pişen lezzetli dana bonfile madalyonun, taze kuşkonmaz ve hafif tereyağı eklenerek servis edilen Tagliata con Asparagi kırmızı et severlerin damak zevkine hitap ediyor. Taptaze Akdeniz yeşilliklerinin, ızgarada pişen somon balığına eşlik ettiği Salmone alla Griglia ise menünün yıldızlarından.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.