Yaşlanma ile bağlantılı 238 gen bulundu

Bilim insanları, yaşlanma ile bağlantılı genlerin devre dışı bırakılması ile insan ömrünün yüzde 60 uzatılabileceğini açıkladı.

BB kremi daha yakından tanıyın

Cildin rengini ayarlayan, makyaj yapmaya vaktiniz olmadığında yardıma koşan BB krem hakkında bilmeniz gerekenler...

Zamana meydan okumak isteyenlere öneriler

Zamanı durduramazsınız ancak hayatınızda alacağınız bazı ufak önlemlerle hem ruhen hem de fiziken yaşlanmayı geciktirebilirsiniz...

Doğru beslenin yıllara meydan okuyun

Doğru beslenin yıllara meydan okuyun

Elbette yaşlanmayı durduramazsınız ama doğru beslenerek bu süreci geciktirebilir ve daha zinde bir yaşam sürebilirsiniz.

Gençliğin sırrı denizyıldızında gizli olabilir

Gençliğin sırrı denizyıldızında gizli olabilir

Bilim insanlarının yaptığı yeni bir araştırma bölünerek çoğalan denizyıldızlarının DNA'sının yaşlanmanın geciktirilmesine ilişkin çalışmalara ışık tutabileceğini gösterdi.

Fındık yağının sağlığa olan faydaları

Üreme sistemini olumlu yönde etkileyen fındık yağı, alzheimer ve parkinson gibi ciddi hastalıkların önlenmesinde de oldukça etkili.

Karadut yorgunluk ve halsizliğe birebir

Kendinizi yorgun hissettiğinizde taze sıkılmış karadut suyu size enerjinizi geri kazandırabilir. Tam bir enerji deposu olan karadut, ayrıca yaşlanmayı da geciktiriyor.

Yaşlanmaya karşı savaş açan gıdalar

Özellikle kadınların büyük sorunu olan erken yaşlanmayı önlemek için sağlıklı beslenme büyük önem taşıyor.

Tembellik erken yaşlandırıyor

Tembelliğin yaşlanma sürecini hızlandırdığına dikkat çeken uzmanlar, emeklilik sonrası üretken olabilen kişilerin daha geç yaşlandıklarını belirtti.

Somon DNA'sı aşısı 9 yaş gençleştiriyor

Acısız ve ağrısız bir işlem olan somon DNA'sı uygulaması, kadınların en büyük hayalini gerçekleştiriyor, olduğunuzdan 9 yaş daha genç görünmenizi sağlıyor.