Doğru beslenin yıllara meydan okuyun

Elbette yaşlanmayı durduramazsınız ama doğru beslenerek bu süreci geciktirebilir ve daha zinde bir yaşam sürebilirsiniz.

Gençliğin sırrı denizyıldızında gizli olabilir

Bilim insanlarının yaptığı yeni bir araştırma bölünerek çoğalan denizyıldızlarının DNA'sının yaşlanmanın geciktirilmesine ilişkin çalışmalara ışık tutabileceğini gösterdi.

Fındık yağının sağlığa olan faydaları

Üreme sistemini olumlu yönde etkileyen fındık yağı, alzheimer ve parkinson gibi ciddi hastalıkların önlenmesinde de oldukça etkili.

Karadut yorgunluk ve halsizliğe birebir

Karadut yorgunluk ve halsizliğe birebir

Kendinizi yorgun hissettiğinizde taze sıkılmış karadut suyu size enerjinizi geri kazandırabilir. Tam bir enerji deposu olan karadut, ayrıca yaşlanmayı da geciktiriyor.

Yaşlanmaya karşı savaş açan gıdalar

Yaşlanmaya karşı savaş açan gıdalar

Özellikle kadınların büyük sorunu olan erken yaşlanmayı önlemek için sağlıklı beslenme büyük önem taşıyor.

Tembellik erken yaşlandırıyor

Tembelliğin yaşlanma sürecini hızlandırdığına dikkat çeken uzmanlar, emeklilik sonrası üretken olabilen kişilerin daha geç yaşlandıklarını belirtti.

Somon DNA'sı aşısı 9 yaş gençleştiriyor

Acısız ve ağrısız bir işlem olan somon DNA'sı uygulaması, kadınların en büyük hayalini gerçekleştiriyor, olduğunuzdan 9 yaş daha genç görünmenizi sağlıyor.

Bu gıdalar yaşlandırıyor

Faydalı sandığınız gıdalar belki de sizin yaşlanmanızda önemli bir pay sahibi olabilir. Her gıdadan yeterince tüketin ama bazılarını asla.

Yanlış uyku pozisyonu yaşlandırıyor

Sağlığı olumsuz etkileyen düzensiz uyku ve yanlış uyku pozisyonu, yüz yaşlanmasını hızlandırıyor, kırışıklıkların daha erken ve hızlı ortaya çıkmasına neden oluyor.

Cildin yaşlanmasına engel olabilirsiniz

Çevresel faktörlerden olumsuz etkilenen cildin yaşlanmasını durdurmak, cilde genç ve sağlıklı bir görünüm kazandırmak PRP, lazer, peeling, mezolifting ve roller gibi yöntemler ile mümkün.