Zinde bir beyin için neler yapılmalı

Uzmanlar yaşam tarzında yapılan bazı radikal değişikliklerle sağlıklı bir beyne sahip olmanın mümkün olduğunu dile getiriyor.

Uzun süre hareketsiz kalmak ani ölüme yol açıyor

Uzun süre hareket edilmemesi durumunda kan akışının yavaşlamasına bağlı olarak bacak ve baldırlarda pıhtılar oluşabilir, bu da ani ölümlere neden olur.

Ne zaman öleceğinizi tahmin eden test bulundu

Bilim insanları vücudun ne kadar iyi ya da kötü yaşlandığını ölçen bir test bulduklarını açıkladı.

Her gün yarım avuç fındık fıstık tüketin

Her gün yarım avuç fındık fıstık tüketin

Yapılan bir araştırma, günde yarım avuç fındık, fıstık, ceviz, badem gibi sert kabuklu yemiş yemenin erken ölüm riskini önemli oranda azalttığını gösterdi.

Sizi huzura kavuşturacak iyi alışkanlıklar

Sizi huzura kavuşturacak iyi alışkanlıklar

Bazı alışkanlıklar vardır; sizin daha mutlu ve huzurlu olmanızı sağlar. Kendinize ve etrafınızdakilere karşı bu davranışları alışkanlık haline getirin.

Yaşam tarzını değiştir kanserden korun

Birçok faktörün neden olduğu kanserden korunmak için yaşam tarzınızda ve beslenme şeklinizde birkaç ufak değişiklik yapmanızın büyük ölçüde yararı var.

Yaşam tarzınızı değiştirin

En başta hareketsizlik, hazır yiyecekler tüketme eğilimi, ihtiyacımızdan daha fazla kalori alımı kilo artışı ile karşımıza çıkıyor. İşte yaşam tarzınızı değiştirecek öneriler...

Erkekler için sağlıklı yaşam tavsiyeleri

Sağlıklı beslenme, düzenli spor ya da stresten uzak durmak... Peki, sağlıklı bir yaşam için bunların yanında başka nelere dikkat etmek gerekiyor?

Tuğçe Kazaz yaşam tarzını tamamen değiştirdi

Artık çok daha sade bir yaşam tarzı benimseyen Tuğçe Kazaz, uzun etekli ve makyajsız haliyle şaşırttı.