Yaratıcı insanların herkesten farklı yaptığı 9 şey

Araştırmalar yaratıcılığın tek bir kişide çok sayıda özellik, davranış ve sosyal etkinin bir araya gelerek oluştuğunu söylüyor.

İş mülakatlarında sahip olmanız gereken 5 özellik

Geçtiğimiz haftalarda Adobe’un yaptığı bir araştırmaya göre, gelecekte yaratıcı temelli beceriler en belirleyici etkenler arasında olacak.

Yaratıcılıkla ilgili doğru bilinen yanlışlar

Yaratıcılık, insanlık tarihi kadar eski ve bir o kadar kıymetli bir kavram.

İş hayatı için renk tüyoları

İş hayatı için renk tüyoları

Renk Uzmanı ve Terapisti Sebla Özyurt, "Hangi meslek hangi rengi tercih etmeli?", "İş görüşmesine giderken hangi renk kıyafet giyilmeli?" ve "Çocukların çalışma ortamındaki renkleri nasıl olmalı?" gibi sorulara açıklık getirdi.

Çalışma ortamının ilham kaynağı: Kırmızı

Çalışma ortamının ilham kaynağı: Kırmızı

Kırmızı aynı zamanda dinamik ve dışa dönük bir yapıyı temsil ediyor.

Parkeleri zeminde değil duvarda kullanın

Genellikle zemin kaplamaları için kullanılan ahşap parkeleri artık duvarlara da uygulayarak eşsiz mekanlar yaratabilirsiniz.

İlk buluşmadaki ruj renginiz ne ifade ediyor

İlk buluşmada kullandığınız ruj renginin karşınızdaki erkek için nasıl algılandığını hiç merak ettiniz mi? İşte ruj renginize göre algılanma biçiminiz...

Yaratıcılığı artıran yiyecekler

Bazı besinler, beyin hücrelerini genç tutma ya da hafızayı güçlendirme özellikleri sayesinde yaratıcılığınızı artırmanızda yardımcı olur. İşte o besinler...

Okyanusların rengini evinize taşıyın

İnsan psikolojisi üzerinde olumlu etkiler yaratan mavi rengini, ev dekorasyonunuza taşıyarak hayatınızı ve evinizi renklendirmeye ne dersiniz?

Eski ayakkabılarınızı pratik bir şekilde yenileyin

Eskimiş ya da modası geçmiş ayakkabılarınızı yenilemek mi istiyorsunuz? Size önereceğimiz yöntem ile eski ayakkabılarınızı yenilemek artık çocuk oyuncağı!