Saç bakımı oldukça zor olduğu gibi bir de saçlarımıza yağmur suyu geldiğinde çoğumuz olumsuz etkilenebiliyoruz. Saçı bütün gün sabahki formda tutabilmek, ısıya karşı koruyabilmek kızların zor işlerinden yalnızca biri. Hava yağmurlu olduğunda bu durum daha da zorlaşıyor. Yağmur yağdığında sadece su değil havadaki nem miktarı da saçlarda elektriklenmeye neden olur. Çünkü saç telleri suyu emer ve genişler. Saçları yağmurdan korumanın yolları;

Şemsiye alın.

Elbette ki en önemli madde. Yağmurlu günlerde hem kendinizi hem de saçlarınızı yağmurdan korumak istiyorsanız şemsiye almayı unutmayın. Ayrıca yağmur suyu saçları çok daha çabuk yağlandırır.

Saçınızla oynamayın.

Saçınızın yağlanmaması ve formunu koruyabilmesi için saçlarınıza fazla dokunmamaya, oynamamaya dikkat etmelisiniz.

Nemlendirin

Saçları nemlendirmek özellikle yağmurlu havalarda çok önemli. Siz de yağmurlu havalarda ekstra nem sağlayan serum ve kremlerle saçlarınızı destekleyebilirsiniz.

Elektriklenmeyi önleyici ürünler kullanın.

Özellikle kıvırcık saçlar yağmurlu günlerde hacim kazanmaya, kabarmaya, elektriklenmeye çok daha yatkın oluyor. Siz de bunu önlemek için kabarmayı önleyen ürünler kullanabilirsiniz. Ama fazla kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Çünkü saça fazla ürün yedirmek saçın hem kötü görünmesine hem de erkenden yağlanmasına neden olur.

Saçınızı iyice kurutun

Yağmurlu günlerde saç şeklinizin uzun süre bozulmamasını istiyorsanız, saçınızı iyice kuruttuğunuzdan emin olmalısınız. Ayrıca saçınızı kuruttuktan ve şekillendirdikten sonra dışarıya çıkmak için saçınızın soğumasını bekleyin.