Esra Erol ameliyat oldu

Ünlü sunucu Esra Erol, Instagram hesabından yaptığı açıklamada ameliyat olduğunu duyurdu.

Asıl yorgunken egzersiz yapmalı

Eskiden öğretmen veya doktor hastalığı olarak bilinen varis, günümüzde ofiste saatlerce hareketsiz oturarak çalışan kişilerin de kâbuslarından biri haline geldi. Yani sadece uzun süre ayakta kalmak değil, sürekli oturmak da varis sebebi olarak karşımıza çıkıyor.

Kışın varislerinizden kurtulun

Doc. Dr. Halit Yerebakan, varis hastalığı mevsimden etkilenen bir hastalık olduğu için tedavinin sonbahar-kış mevsiminde yapılması gerektiğini belirterek tedaviyle ilgili bilgiler verdi.

Varis ve tedavisi hakkında ipuçları

Varis ve tedavisi hakkında ipuçları

Günde 4 saatten fazla ayakta kalanlarda varis oluşma riski neredeyse 3 kat artıyor.

Bu hastalığın en önemli nedeni hareketsizlik

Bu hastalığın en önemli nedeni hareketsizlik

Varis, verdiği ağrının yanında estetik olarak da bizleri rahatsız eden bir hastalık.Özellikle de ya sürekli oturarak ya da sürekli ayakta çalışılan meslek gruplarında sıkça görülen varis, günümüzde giderek yaygınlaşıyor

Kadınların mor kabusu, varis

Bacaklarda damarlarda belirginleşme, ağrı, şişme, hassasiyet ve ağırlık hissi belirtileriyle ortaya çıkan varis tanısında renkli doppler ultrasanografi artık olmazsa olmazlardan.

Varis nedir

Doc. Dr Halit Yerebakan, varis hakkında bilmemiz gereken temel bilgileri verdi.

Varisle ilgili doğru bilinen yanlışlar

Doç. Dr. Halit Yerebakan bu hafta varisle ilgili doğru bilinen yanlışları tüm detaylarıyla anlattı.

Varisi önlemek için 10 kural

Günümüzde giderek daha fazla kişide görülen varis, özellikle uzun süre ayakta duranları ya da uzun süre oturarak çalışanları tehdit ediyor.

Varis hastalarına iyi gelen sporlar

Doç. Dr. Halit Yerebakan, hareketsizlik varis damarlarının oluşmasındaki en büyük etken diyerek bu hafta “Varis hastalarına iyi gelen sporlar neler” konusunu tüm detayları kaleme aldı.