En sık görülen uyku sorunları

Uyku sorununu sadece yetişkinler çekmiyor. Çocuklar da ‘gece terörü’, uyurgezerlik ve tıkayıcı uyku apnesi gibi sorunlar yaşayabiliyor.

Ruhsal hastalıklar çocuklukta başlıyor

Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Başak Ayık, ergenlik döneminde en sık görülen ruhsal sorunlardan birinin depresyon olduğunu söyledi.

Bunaltıcı sıcaklarda deliksiz bir uyku mümkün

Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu, yaz mevsiminde kaliteli bir uyku için almanız gereken tedbirleri anlattı ve önemli önerilerde bulundu.

Sağlıklı ve kaliteli bir uyku için dikkat edilmesi gerekenler

Sağlıklı ve kaliteli bir uyku için dikkat edilmesi gerekenler

Sağlıklı uyku için sadece süre değil uykunun yapısı NREM ve REM uyku siklusunun devamlılığı ve bu evrelerdeki ortalama süreler de kaliteli uyku için oldukça önemlidir.

Uyku bozukluğu olan çocuklar öğrenme problemi yaşıyor

Uyku bozukluğu olan çocuklar öğrenme problemi yaşıyor

Uzm. Dr. Başak Ayık, bebeklik döneminden itibaren büyüme çağında çocukların da pek çok uyku sorunu yaşadıklarını belirterek erken teşhisin önemli olduğunu söyledi.

Çocuklarda idrar kaçırma nedenleri ve tedavisi

Çocuklarda idrar kaçırmanın nedenleri nelerdir, nasıl tedavi edilir? Ebeveynler bu durumda neler yapabilir? İşte cevaplar...

Uyku kalitesini artırmak için yapabilecekleriniz

Bedenin ve ruhun arınma dönemi olan uyku sürecini daha kaliteli geçirmek istiyorsanız işte size ipuçları.

Uyku apnesinin belirtileri

Uyku bozukluklarının en önemli sebebi olan uyku apnesi nasıl belirti verir? İşte cevabı...

Depresyonun 12 işaretçisi

Dünyada yaklaşık 350 milyon insanı etkilediği bilinen depresyonun belli başı bazı işaretlerinin görmezden gelinmesi çok ciddi sonuçlara yol açabilir.

Endişe uyku bozukluklarını tetikliyor

Uykuya dalamama ya da sık sık uyanma gibi sorunlar tekrarlandığında kişide uykuyla ilgili endişeler oluşur ve uyku bozuklukları daha da artar.