DamLa Karakuş

DamLa Karakuş

Kutub Şimşek: Bursalı bir yazar olsam, bunlar hiç sorulmayacaktı

Ot Dergisi’ndeki yazılarıyla tanıdığımız Kutub Şimşek ile hem gerçekçi hem fantastik bir şekilde Doğu’yu ve Batı’yı anlattığı ilk kitabı Aynı Daldaydık hakkında konuştuk.

Cüneyt Arkın kimdir

Bulunduğu yere tırnaklarıyla kazıyarak gelmek deyiminin hakkını veren, hepimizin gönlünde ayrı bir yer edinmiş, Yeşilçam’ın özel isimlerinden Cüneyt Arkın’ın hayat hikayesidir…

Huzurun aynası: Saçım Saçın Olsun

Kansere inat gülümsemek, gülümsetmek ve iç huzura bir nebze olsun yaklaşmak için saçlarımı Saçım Saçın Olsun kampanyasına bağışladım.

Bilim Kurgu Dosyası: Sinema ve edebiyat birbirini besliyor

Bilim Kurgu Dosyası: Sinema ve edebiyat birbirini besliyor

İthaki Yayınları Çeviri Edebiyat Yayım Sorumlusu Alican Saygı Ortanca ile bilimkurgunun Türkiye'deki durumu üzerine konuştuk.

Hakan Günday’dan kitap önerileri

Hakan Günday’dan kitap önerileri

Kendine has üslubu ve değindiği konularla dikkat çeken yazar Hakan Günday’dan okurlara kitap tavsiyesi…

Edgar Allan Poe’den insana dair 15 alıntı

Gotik Edebiyatın Üstadı olarak anılan Edgar Allan Poe'nin, "Karanlıktır İnsanın Ruhu" eserinden insanı, duygularını, hayatını tanımlayan 15 alıntı...

Tulumlu cevizli erişte tarifi

Her yörenin gözbebeklerinden cevizli erişteye biz tulum peynir ekledik; tadına doyum olmadı. Pişirme püf noktaları da tarifte...

Son trend: Yurt dışında lise eğitimi

LGS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler, seçimini Kanada’dan yana kullanıyor.

Diş eksikliği duygusal travma sebebi

Diş eksikliği olan bireylerin öz güvenini kaybedeceğini dile getiren Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Esra Alpkılıç Başkırt, eksiklik giderildiğinde bu travmanın da aşılabileceğini söyledi.

Türk genetiğine uygun dermokozmetik ürün üretimi planlanıyor

İnsan Genom Projesi kapsamında özel testlerle analiz edilen genler araştırılarak Türk insanının yapısına uygun dermokozmetik ürünlerin üretimi sağlanacak.