Süper Baba

1993-1997 yılları arasında başrollerini Şevket Altuğ, Sümer Tilmaç, Julide Kural, Şevval Sam ve Bennu Yıldırımlar'ın oynadığı dizi. Yeni Türkü'nün yaptığı Oya Küçümen'in seslendirdirdiği büyük küçük hala herkesin dilinde olan "Bana Bir Masal Anlat Baba” şarkısı jenerik müziğiydi. Dizide üç çocuklu boşanmış bir baba olan Fikret Aksu'nun namı diğer Fiko (Şevket Altuğ)'nun çocuklarıyla olan ilişkileri ve aşkları konu alınmıştır. Dizi Çengelköy'de çekilmiştir.

Ekmek Teknesi

16 Kasım 2002 - 13 Haziran 2005 tarihleri arasında yayınlanmıştır. Türk aile yapısını çok iyi yansıtan dizi halk tarafından kısa sürede benimsenmişti. Başrollerinde Savaş Dinçel, Şermin Hürmeriç, Heredot Cevdet rolünde Hasan Kaçan, Kadir Çöpdemir, Ahmet Yenilmez, Peker Açıkalın ve daha pek çok önemli oyuncu vardı. Konu kuzguncuk'ta geçiyordu.

İkinci Bahar

1998 - 2001 yılları arasında yayınlanmış bir tv dizisidir. Samatya'da çekilmiştir. Başrollerini Şener Şen ve Türkan Şoray'ın üstlendiği, Ali Haydar ve Hanım'ın büyük aşkı ve dillere pelesenk olmuş şarkısıyla efsaneleşen dizi. Kadroda kimler yoktu ki? Nurgül Yeşilçay, Yasemin Çonka, Devin Özgür Çınar'ı ilk defa bu dizide keşfettik. Özkan Uğur ve Tan Sağtürk de kadrodaydı.

Perihan Abla

1986-1988 yılları arasında TRT'de yayınlanan Perran Kutman'ın başrolde oynadığı yerli dizidir. İki kardeşine bakmak zorunda olan Perihan Abla Perran Kutman ve onu deliler gibi seven Şakir'i Şevket Altuğ oynamıştır. Ayrıca Ercan Yazgan, Tuluğ Çizgen gibi çok değerli pek çok tiyatro oyuncusu, mahallede yaşayan farklı insanları canlandırmıştır.

Mahallenin Muhtarları

Kandemir Konduk'un senaryosunu yazdığı dizi 1992'den 2002 yılına kadar 337 bölüm devam etti. Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizilerinden biriydi. Erkan Can, Esra Akkaya, Açelya Akkoyun, Filiz Taçbaş, Burçin Terzioğlu gibi oyuncular vardı.