Giderek zorlaşan hayat şartlarında ruh sağlığımızı korumak çok kolay değil. Farklı kesimlerden çok sayıda kullanıcıyı bir araya getiren platform Twitter'da ise çok sayıda psikolog ve psikiyatrist, alanında önemli paylaşımlarda bulunuyor. Dünya Ruh Sağlığı Günü kapsamında, Twitter'da takip edilecek ve psikolojik destek alınabilecek önemli isimleri sizin için bir araya getirdik. Bu isimler Twitter'da günlük motivasyonel paylaşımlarının yanı sıra, takipçilerine zihin sağlığını korumak veya psikolojik problemlerin üstesinden gelebilmek için önemli ipuçları paylaşıyor. Işte o hesaplardan bazıları:

@mkemalsayar: Türkiye'nin en bilinen psikiyatristlerinden biri olan Kemal Sayar, hem kitaplarından hem de alanında oldukça bilinen psikiyatri alanında uzman isimlerden alıntılar yaparak 111 binden fazla takipçisini Twitter üzerinden besliyor.

@drnevzattarhan: Prof. Dr. Üsküdar Üniversitesi Rektörü, Psikiyatrist Nevzat Tarhan 149 binden fazla takipçisine Twitter üzerinden hayat ve insanlar hakkında öğütler veriyor.

@tpdernegi: Türk Psikologlar Derneği resmi hesabından her gün çok sayıda paylaşım yapılıyor ve 13 binden fazla Twitter takipçisi psikoloji ve psikiyatri alanında anlık bildirimler alabiliyor.

@AlperHasanoglu: Alper Hasanoğlu, Türkiye'nin en popüler ve en donanımlı psikiyatristlerinden biri olarak her gün 12 binden fazla takipçisine özlü sözlerden hayatın anlamına dek alanında çok sayıda paylaşımda bulunuyor.

@BarPsikologu : Psikolog Ferhat Aydın barpsikologu isimli hesabında 5 binden fazla takipçisine ruh sağlığını korumak üzere önemli ipuçları veriyor ve eğlenceli paylaşımlarda bulunuyor.

@psikologdernegi : Uluslararası Psikologlar Derneği'nin resmi hesabını 23 binden fazla Twitter kullanıcısı takip ediyor ve hesapta çok aktif bir şekilde her gün hayata ilişkin önemli notlar paylaşılıyor.

@yankiyazgancom Çocuk psikolojisi alanında önde gelen isimlerden biri olan Yankı Yazgan, 53 binden fazla Twitter takipçisini özellikle çocuk psikolojisi alanında bilgilendiriyor.