Zayıflama sürecinde tükettiğiniz gıdaların içeriği oldukça önemlidir. Şeker oranı yüksek gıdalar yerine protein ağırlıklı olanları seçmeniz uzun süre tok kalmanızı sağlar. Kan şekeriniz düştüğünde veya canınız tatlı istediğinde doğru gıdaları tüketerek, sıkılmadan ve mutsuz olmadan diyet sürecini atlatabilirsiniz. İşte atıştırmak istediğinizde size uzun süre tokluk hissi verecek 10 gıda.

Patlamış mısır

Bol tuzlu ve yağlı olanlardan bahsetmiyoruz elbette. Ev yapımı patlamış mısır, kalorisi az bir atıştırmalık olarak tercih edilebilir.

Bitter çikolata

Diyetinizi sabote etmeden tüketebileceğiniz masum tatlı olarak bitter çikolatayı seçebilirsiniz. Üstelik sağlığa birçok yararı var. Kakao oranı yüksek bitter çikolata, sindirimi yavaşlatır ve daha uzun süreli tokluk hissi sağlar.

Yoğurt

Yoğurt her zaman sağlıklı bir atıştırmalıktır, ancak bazı hazır yoğurtların içerisinde şeker bulunur. Diyet yoğurtlar yerine şekersiz normal yoğurtları tüketebilirisiniz.

Badem

İçeriğindeki protein miktarı nedeniyle badem son derece sağlıklı bir atıştırmalıktır. Aşırıya kaçmamaya dikkat edin.

Sulu sebze ve meyveler

Salatalık, havuç ve karpuz gibi su açısından zengin gıdalar, hem sıvı almanızı hem de tokluk hissetmenizi sağlar.

Avokado

Açlığın üstesinden gelebilmek için en doğru atıştırmalıktır. Lif açısından hayli zengindir. Uzun süre tok kalmanızı sağlar.

Humus

Nohuttan yapılan humus, protein ve lif kaynağıdır. Sebzelerle tüketerek açlığınızı lezzetli bir şekilde bastırabilirsiniz.

Fasulye ve bakliyat

Fasulye, düşük kalorili, yüksek lifli, protein zengini ve aynı zamanda ucuz bir gıdadır. Kilo vermek istiyorsanız fasulye ve bakliyatları sofranızdan eksik etmeyin.

Yumurta

Yumurta kaliteli protein kaynağıdır, uzun süre tokluk verir. Kahvaltıda yiyeceğine haşlanmış yumurta, yemek yiyene kadar atıştırmanızı engelleyecektir.

Su

Eğer canınız bir şeyler yemek istiyorsa susamış olabilirsiniz. Bir şey yemeden önce içeceğiniz bir bardak su, fazladan kalori almanızı engeller ve sizi tok tutar.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.