Özellikle kış aylarında kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan tahin ve pekmez genellikle karıştırılarak tüketiliyor. Ayrı ayrı bir çok faydası bulunan tahin ve pekmez karıştırıldığında zararlı bir besine dönüşüyor. İşte yapılan son araştırmalara göre tahin ile pekmezi karıştırmanın sağlığımıza olan olumsuz etkileri.

Şeker yüklemesi

Tahinin içerisinde yüksek miktarda yağ bulunuyor. Tahinin içerisinde işe şeker. Bu ikili bir araya geldiğinde sağlığımız için faydalı değil zararlı bir besine dönüşüyor. Kilo almak istemiyorsanız ve vücudunuza yağ ve şeker yüklemesi yapma gibi bir durumunuz yoksa ayrı ayrı tüketilmesi daha sağlıklı olabilir.

Vücutta ki suyu tutuyor

Tahinin içerisinde yüksek miktarda bulunan protein bulunuyor. Bu da böbrek rahatsızlığı yaşayan insanlar için olumsuz etki oluşturmakta. Pekmez içerisinde bulunan yüksek miktarda şeker ise şeker hastaları için tehlike.

Şişkinliğe sebep olabilir

Bu ikili sık sık tüketildiğinde vücudun belli bölgelerinde şişliklere neden olabiliyor. Bu şişkinlikler genellikle elde ayakta ve yüzde meydana geliyor. Ayrıca karın bölgesinde de bu sorunlar oluşabilmektedir.