Stres dişeti hastalığınınnedeni olabilir

Dişeti hastalığının temel nedeni, ağız bakımının yetersiz olması ve buna bağlı olarak dişler ve ağızdaki yumuşak dokular üzerinde mikroorganizma yoğunluğu çok fazla olan biofilm yapının oluşmasıdır.

Fazla stres vücudumuzu mahvediyor

Yoğun çalışma temposu ve hızlı yaşam tarzlarımız vücuda bir çok olumsuz etki yaparken, stres seviyelerimizi de yükseltiyor.

Stresi önlemek için mesai saatlerinde çay için

Hemen tüm iş yerlerinde iş saatleri boyunca içilen ve ikram edilen çay hakkında yapılan araştırmalar, çalışan kişilerin zihinsel yetkinlikleri, iş motivasyonları ve stres seviyeleri üzerinde çayın olumlu etkilerini ortaya koyuyor.

Diş sıkma nedenleri

Diş sıkma nedenleri

Psikolojik, çevresel ve santral sinir sistemine bağlı birçok sebep diş sıkmaya neden oluyor.

Baş ağrısından kurtulmanın yolları

Baş ağrısından kurtulmanın yolları

Genellikle hafif veya orta şiddette tüm baş bölgesinde ağırlık, gerginlik olarak hissedilen gerilim tipi baş ağrıları pek çoğumuzun yaşam kalitesini olumsuz etkiliyor.

İdrar kaçırma problemine çözüm

Birçok kişinin yaşadığı ancak saklamayı tercih ettiği idrar kaçırma problemlerinin olduğunu ve bunun bir kader olmadığını Üroloji Uzm. Arman Çiftçi anlattı.

Stres güzelliğinizi olumsuz etkileyebilir

Dünya kadar iş yükü, ailevi meseleler, asla boşalmayan bir ajanda ve zar zor ilerleyen trafik…

Çocukların parmak emmesinin nedenleri

Parmak emen çocuklarda altındaki nedene göre hareket edilmesinin uygun olduğunu ifade eden Bayoğlu, anne ve babalara şu önerilerde bulundu:

Yüzme sporunu daha yakından tanıyın

Düzenli olarak yapıldığı taktirde insana birçok fayda sağlayacak olan yüzme sporu hakkında bilmeniz gerekenler...

Yoğun iş hayatı ve kas ağrıları

Günlük hayatın içindeki stres, yoğun iş temposu, kronik yorgunluğa vücuttaki inatçı kas ağrısı ve tutulmalar de eklenince hayat giderek zorlaşıyor.