Yazın gelmesiyle birlikte fit bir görünüme kavuşmak için spora her zamankinden daha fazla zaman ayırmaya başladık. Hafta sonu tatilinde, işten sonra bazen de öğle aralarında. Neredeyse her gün zaman ayırdığımız sporda en büyük dertlerimizden biri de saçlar. Spor esnasında dağılan ve terden ensemize yapışan saçlar hepimizin korkulu rüyası haline geldi. Peki hem rahat hem de şık olabileceğimiz hangi modelleri tercih etmeliyiz?

İşte spor yaparken hem şık görünebileceğiniz hem de kolayca yapabileceğiniz pratik saç modelleri...

Rahat ve Enerji Dolu ; Fularlı Topuz

Spor yaparken en ideal saç modeli hiç şüphesiz hayat kurtaran topuzlar! Peki bu topuzlara 2018'in favori saç aksesuarları arasında yer alan fularları eklesek nasıl olur? Sıkı toplanmış bir atkuyruğunu kıvrımlarla bandana kullanarak topuza dönüştürmek gayet pratik ve şık olur. Özellikle yoga ve pilates gibi fazla hız gerektirmeyen spor yapanlar için fularlı topuzlar hem kolaylık sağlayacak ve farklı bir hava katacaktır.

Hem Moda Hem Tarz: Fularlı Yarım Topuz

Eğer saçlarınızın tamamını toplamak istemiyor, tam topuzu yüzünüze yakıştırmıyorsanız son yılların favorisi yarım toplanmış topuzlara bandanayı sararak kullanabilirsiniz. Alışılmışın dışında cool olduğu kadar da şık bu modeli kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Tüm Sporcuların Gözdesi: Örgülü Atkuyruğu

Topuz sevmiyor ve fularları sarmakla uğraşmak istemiyorsanız sizlere tüm sporcuların gözdesi örgülü atkuyruğunu tavsiye ediyoruz. Örgülü atkuyruğu özellikle tenis, basketbol, voleybol gibi anlık hızlı hareketler gerektiren sporları yaparken kullanabileceğiniz en rahat modellerden biri. Bu modele ise yine 2018 trendleri arasında yer alan saç ipleri farklı bir hava katıyor. Saçınızı tepeden atkuyruğu yaparak sıkıca toplayın ve lastik tokayla tutturun. Sonrasında ise atkuyruğu yaptığınız saçınızın arasında saç ipi ekleyerek örmeye başlayın. Çeşitli renklerdeki ipler örgünüze modern bir görünüm ve canlılık kazandıracak. Sade olsun isterseniz saçlarınızı örmeden sadece atkuyruğu da yapabilirsiniz.

Daha Sportif ve Derli Toplu: Balıksırtı Örgüler

Balıksırtı örgüyü bilmeyen yoktur. Spor yaparken derli toplu bir görünüm istiyor üzerine daha da sportif görünmeyi amaçlıyorsanız balıksırtı örgüler tam size göre! Saçınızı tepeden başlayarak saçın tamamını alacak şekilde aşağı doğru açıkta hiç saç bırakmadan örebilir sporda sizi bunaltmayacak bir saç modeli oluşturabilirsiniz. Bu modele ise yine 2018 trendleri arasında yer alan sevimli saç küpelerinden ekleyebilirsiniz.

Kullanışlı ve Asil: Bob Kesim Saçlar

Tüm bu modellerin dışında hem sporda hem de günlük hayatta rahatça kullanabileceğiniz pratik bir model önerimiz daha var; Bob kesim saçlar. Kullanışlı olduğu kadar da asil duran kısa kesimler yüz şeklinize uygun olarak kestirebilir, spor yaparken hem rahat hem modern görünebilirsiniz.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.