Marmara Forum, 22-29 Mart arasında sokak hayvanları yararına 'minik dostlarımızın' en sevimli halleriyle yarışacakları bir etkinlik düzenliyor.

Evinde hayvan besleyen herkesin katılabileceği bu keyifli etkinlikte, ev yaşamının bir parçası olan 'minik dostların' en yaramaz ve eğlenceli anlarını gösteren fotoğraflar yarışacak. Hayvan severler, hareketli, neşeli, yaramaz ve sevimli ev hayvanlarının türlü türlü ilgi çekici hallerini, özellikle de yaramazlık yaparken yakalanmış enteresan fotoğraflarını yarışmaya gönderebilecek.

Evsiz hayvanlara yeni yuvalar bulunacak

Etkinlik boyunca Marmara Forum'da bir etkinlik alanı oluşturularak, yarışmaya katılan tüm fotoğraflar panoda sergilenecek. Ayrıca kurulacak tropikal ve deniz akvaryumlarında oldukça ilginç balıklar ve bitkiler, etkinlik süresince ziyaretçilerin ilgisine açık olacak. Etkinlikte ayrıca bir hayvan sahiplendirme panosu da yer alacak ve buradan evsiz olan, aşılı ve bakımı yapılmış hayvanlara yeni yuvalar bulunacak, hayvan hakları, evde hayvan bakımı ile ilgili ipuçları, hayvan sağlığı ile ilgili bilinmesi gerekenler ve yanlış bilinenler gibi önemli bilgiler paylaşılacak.

Yetenek Sizsiniz yarışmasından tanıdığınız dahi köpek Tarçın da seyircileri hayrete düşürecek bir şovla etkinliğe renk katacak.

Her fotoğraf, barınağa 2 kiloluk mama kazandırıyor

Ünlü sanatçı Çiğdem Tunç'un sunumuyla gerçekleştirilecek yarışmanın sonunda 3 fotoğraf belirlenerek sahiplerine çeşitli hediyeler verilecek. Etkinliğe katılan her fotoğraf sahibi için barınağa 2 kiloluk mama bağışlanacak ve dereceye giren kedi ve köpeğe özel bir sayfa hazırlanacak.