Renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkileri birçok araştırma tarafından ortaya konulmuş bir gerçek. Siz de renkleri kullanarak kendinizi ve çevrenizdeki insanları daha da mutlu edebilirsiniz. Bunun için önce renginizi belirlemelisiniz. Siz hangi renksiniz?

Kırmızı

Kırmızı, hem kadınlarda hem de erkeklerde çekicilik seviyesini arttıran bir renktir. Eğer daha cazibeli bir görünüm elde etmek istiyorsanız, kırmızı ve tonlarını kullanabilirsiniz.

Mavi

Mavi, sakinleştirici bir renktir. Eğer stresli bir yapınız varsa, mavi ve tonlarını sıklıkla kullanmalısınız. Gökyüzünü düşünün, ne kadar da huzur verici değil mi?

Sarı

Sarı rengin insanlarda uyandırdığı mutluluk araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır. Sarı objeler kullanmak size enerji verecektir. İşe kendinize sarı bir diş fırçası alarak başlayabilirsiniz.

Pembe

Pembe de mavi gibi sakinlik hissi uyandıran bir renktir. Eğer sinirli hissediyorsanız, elinizin altında pembe renkli bir şeyler bulundurun. Ya da pembe ruj sürün.

Yeşil

Yapılan araştırmalar sonucu yeşil rengi gören insanlar diğer zamanlarına göre daha yaratıcı hissetmiş ve yaptıkları çalışmalarında daha yaratıcı davranmışlardır. Eğer siz de iş masanıza yeşil bir mum koyarsanız, beyin gücünüzün artmasına yardımcı olursunuz.