Tuina masajının 10 faydası

Antik Çin kaynaklı olan Tuina masajının en eski masaj sistemi olduğuna inanılıyor. Peki Tuina masajı nedir, nasıl yapılır ve faydaları nelerdir?

D Vitamini eksikliği belirtileri ve tedavisi

Geçmeyen yorgunluk, sırt ağrıları, saç dökülmeleri, depresyon ve birçok enfeksiyona neden olabilen D Vitamini eksikliğinin belirtilerini ve tedavi yöntemlerini Diyetisyen Serkan Sıtkı Şahin yazdı.

Uzun yolculuklarınızda sıklıkla mola verin

Yaklaşan bayram tatilinde uzun süre araba kullanacak sürücüler dikkat! Uzmanlar, kısa molalar verilmediği takdirde bel ve boyun ağrılarının artabileceğini belirtiyor.

Ağrıların bilinç altındaki yeri

Ağrıların bilinç altındaki yeri

Bir çok ağrının nedeninin artık psikolojik olduğu bilimsel verilerle kanıtlamıştır.

Skolyoz hastalığının baş düşmanı: Pilates

Skolyoz hastalığının baş düşmanı: Pilates

Pilates Eğitmeni Ayça Kaşıkçı, Skolyoz hastalığının görülme yaşının düştüğüne belirterek, bu hastalıkla mücadelede egzersizin de önemli olduğunun altını çizdi.

İdeal topuk yüksekliğinizi kilonuza göre hesaplayın

Yüksek topukların sırt ağrısı yaptığını belirten uzmanlar, dikkat edilmesi gereken noktanın kendinize uygun yükseklikte topuğu bulmak olduğunu söyledi.

Sırt ve bel ağrısı olanların dikkat etmesi gereken noktalar

Sırt ve bel ağrısı sorunu yaşıyorsanız doktor kontrolü ve tedavinin yanı sıra oturup kalkma, eğilme ve yatış pozisyonlarınıza da dikkat etmeniz gerekiyor.

Vücudumuzdaki ağrıların duygusal sebepleri

Hissettiğimiz ağrıların çoğu yanlış bir hareket sonucu ortaya çıkan fiziksel nedenlerden kaynaklanabileceği gibi duygusal da olabilir.

Akciğer kanserinin belirtileri nelerdir

Akciğer kanseri en ölümcül hastalıklardan biri olsa da erken teşhis hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle bu belirtilerden herhangi biri varsa mutlaka doktorunuza görünün.

Sırt, bel ve boyun tutulmalarına iyi gelen egzersizler

Aşırı sıcaklarda artan klima kullanımı ve rüzgara maruz kalmanın neden olduğu sırt, bel ve boyun tutulmalarına karşı uygulayabileceğiniz egzersizler...