Sevgililer gününe az bir zaman kaldı. Bu güne önemseyenler için bir hediye telaşı başladı. Hediye tercihinizi çiçekten yana kullanacaksanız, hangi türü seçeceğiniz konusunda size yardımcı olabiliriz. Çünkü her birinin ayrı ayrı anlamı var. İşte doğru seçimi yapmak için çiçeklerin sembolize ettiği duygular.

Şakayık

En yaygın kullanılan buket çiçeklerinden olan Şakayık, romantizm ve refahı sembolize eder. Ayrıca bu kabarık güzel çiçeklerin şans getireceğine inanılıyor.

Gül

Bu klasik çiçek, Sevgililer Günü için en popüler seçenektir. Çünkü kırmızı güller; romantizmi, sevgiyi, güzellik ve mükemmelliği simgeler.

Gerbera Papatyası

Papatyalar güzelliği, masumiyeti ve saflığı simgelemekle ünlüdür. Papatyanın büyük bir çeşidi olan Gerbera Papatyası, aynı zamanda neşe vericidir. Mutlu bir an için alınabilecek favori çiçeklerdendir.

Lale

Dünyanın en popüler çiçeklerinden olan Laleler, aşkı simgeler. Zarif bir hediye almak isteyenler Sevgililer Günü'nde laleyi tercih edebilir.

Casa Blanca Zambakları

Bu beyaz lilyumlar, güzellik, sınıf ve stili simgeler. Sofistike bir tarzı olanlar bu lilyumlardan büyük bir buket hazırlatabilir.

Orkide

Orkideler bilindiği üzere nadir çiçeklerdir. Bu nedenle sevgi, güzellik, lüks ve gücü simgeler. Klasiği değil gösterişi sevenler orkideyi tercih edebilir.

Karanfil

Yeni başlamış bir sevgi ve kıvılcım demektir. Hem hesaplı, hem neşeli hem de güzel kokan çiçekler için karanfil uygun bir çiçek çeşididir.

Sarmaşık

Sarı, mavi- mor ve beyaz renkleri olan inanç ve umudu simgeler. Bu çiçeklerle çarpıcı bir kombinasyon oluşturmak isterseniz kırmızı lale ve papatyalarla karıştırabilirsiniz.

Gardenia

Çok güzel kokan bu zarif çiçekler, saflık ve sevinci ifade eder. Daha derin, nostaljik bir aşkı simgeler. Pahalı ve tek olarak satılmaktadır.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.