Salsa ve tango yapmak için 38 kilo verdi

Dans etmek için uyguladığı diyet programı ve pilates sayesinde 106 kilodan 68 kiloya düştü.
Elif Çakırcı tarafından yazıldı. | 06-01-2017 15:34:06 Zayıflama
Salsa ve tango yapmak için 38 kilo verdi

Aydın'da yaşayan iki çocuk annesi Cansen Cengiz, çocukluğundan bu yana aşırı kiloları yüzünden sorun yaşadığını, arkadaşlarının kendisiyle dalga geçtiğini, koşularda hep arkada kaldığını, ilgi duyduğu salsa, tango danslarını yapamadığını anlattı.

"3 aydır dans edebiliyorum"

Tartıya çıktığında 106 kilogram olduğunu görünce çok üzüldüğünü, defalarca kilo vermek için uğraştığını fakat bunu gerçekleştiremediğini ifade eden Cengiz, "Kendim bir diyet programı uyguladım ve pilatese başladım. Buraya kadar varacağını ben de hiç düşünmemiştim. Diyete daha öncekiler gibi başlayıp 5 gün sonra bırakırım diye tahmin ediyordum. İlk ay giden kiloyu görünce daha fazla azmettim. Sonrasında bir dans kursuna yazıldım ve yaklaşık 3 aydır dans etmeye başladım" şeklinde konuştu.

"Beni tanıyamıyorlar"

Zayıfladıktan sonra çevresindeki kişilerin kendisini tanımakta zorlandığını, bunun da kendisini sevindirdiğini aktaran Cengiz, şöyle devam etti:

"İnsana özgüven geliyor. Şu anda 68 kilogramım. 60 kilogram olana kadar devam edeceğim. Aynanın karşısına geçtiğimde yüzümün güldüğünü fark ediyorum. Sadece aynanın karşısına geçtiğinizde değil, kilolarınızdan dolayı kıyafet seçme şansınız da çok az oluyor. Ama şimdi istediğim mağazaya girip istediğim kıyafeti alabiliyorum. En önemlisi de artık rahatça dans edebiliyorum. Bu beni çok mutlu ediyor. Şu an gerçekten babam da dahil olmak üzere beni tanımadan yanımdan geçen çok kişi oluyor."

Pilates ve egzersize yoğunluk verdi

Pilates antrenörü Yaşar Akçaköse ise Cansen Cengiz'in dengeli beslenip pilatesle birlikte büyük bir azim gösterdiğini ve kilo vermeyi başardığını anlattı.

Haftada 4-5 gün pilates yaptıklarını, Cengiz için özel bir program hazırladıklarını dile getiren Akçaköse, "Pilatese yoğunluk vermesi istenilen hedefe ulaşmasını sağladı" dedi.

YORUMLAR
sucuk
06-01-2017 17:21:50
aman ne kadar mühim
YORUM YAZ
Doğrulama kodunu yandaki kutuya giriniz :