Yeni yılın ilk ayını ardımızda bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde, 2015'in yeni saç trendleri belli oldu. Günümüzde birçok kadının tercih ettiği platin sarısı ve kızıl tonları artık demode oldu! Bu yıl saçlarda ombre tonlarla beraber ihtişamlı ve akışkan dalgalara sahip saç modellerinin olduğu 50'li yılların rüzgarları esecek.

Her zaman olduğu gibi moda ve güzellik anlayışı kendini tekrar etmeye başladı. Aslına bakarsanız son 4 yıldır mobilya, tekstil ve dekorasyon vb. alanlarda kendini hissettiren vintage akımı bu durumun habercisiydi.

50'lere geri dönüş

Modayı ve trendleri yakından takip eden insanların 2015 yılı saç trendlerinden beklentisi yenilik veya farklı bir dokunuşken ünlü mankenler Ece Gürsel ve Simge Tertemiz'in de yer aldığı Türkiye Kuaförler ve Berberler Federasyonu'nun 2015 yılı saç modellerinin tanıtmak için düzenlediği etkinlikte, bu senenin saç modasının iri topuzlar ve su dalgası olduğu söylendi.

Uygulanan ve tavsiye edilen modellere baktığımızda 1950'li yıllarda yapılan saç modellerinin uygulandığını, dönemin kadınlarında bulunan o zarif havanın günümüz saçlarına yansıtıldığını görüyoruz.

İşte o modeller...

2015'in saç modelleri tanıtıldı İZLE: