Ramazan'ın bereketiyle kurduğumuz iftar sofralarınızda, bizim de katkımız olsun istedik. Ramazan ayı boyunca menülerimizle sizlere destek olmaya devam ediyoruz.

Bolca kızarmış ekmek yedirtecek, iştah açıcı cevizli kuru cacıkla başlangıç yaparken; mercimekli bulgur pilavının lezzetine varacak, patlıcan musakka ile de tamamlayacaksınız. Çayınızın yanında hafif bir tatlı ile sevdiklerinizi şaşırmayı da unutmadık :)

Ekmek yedirir: Cevizli Kuru Cacık

cevizli kuru cacık

Sunumu ve şahane tadıyla pratik bir aperatif. Geleneksel cacıktan sıkılanlara güzel bir alternatif olacak bu tarifi deneyerek sevdiklerinizi şaşırtabilirsiniz. Eminiz ki tadını çok sevecek ve sürekli yapmak isteyeceksiniz.

Bol sarımsaklı: Cevizli Kuru Cacık

Yok böyle bir lezzet: Mercimekli Bulgur Pilavı

mercimekli bulgur pilavı

Çukurova Bölgesi'nin Fellah turşusuyla (Patlıcan Turşusu) birlikte tükettiği; geleneksel lezzeti mercimekli bulgur pilavını patlıcan musakka ile birlikte sunduk. Ayrıca acı-ekşi uyumunun karamelize soğanın eşsiz aromasıyla birleşimine bayılacaksınız.

Yanında turşu şart: Mercimekli Bulgur Pilavı

Ağzının tadını bilenlere: Patlıcan Musakka

patlıcan musakka

Türk Mutfağı'nın sevilen lezzetlerinden birini konuk ediyoruz iftar sofralarımıza. Orta Doğu ve Balkan ülkelerinde de yerini almayı başarmış musakka, patlıcanlı haliyle daha bir güzel.

Bütün yancılarıyla: Patlıcan Musakka

Mevsimindeyken: Kefirli Çilekli Kek

kefirli çilekli kek

Bahar yüzünü en güzel lezzetiyle göstermişken, enerjinizi yükseltecek bu tatlıyla iftar sofranızı renklendirmeye ne dersiniz?

Çayla iyi gider: Kefirli Çilekli Kek

Afiyet olsun...

nefisyemek.com

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.