Rahim ağzı kanserinde kaçırmamanız gereken ilk işaret

Dünya çapında kadınlar arasında en sık görülen dördüncü kanser türü olan rahim ağzı kanserinin ilk belirtilerini bilmek, erken teşhis ve tedavi için oldukça önemli...

Rahim ağzı kanserine karşı aşı ile korunun

HPV aşısı ve 21 yaşından sonra düzenli rahim ağzı muayenesi, pap-smear testleri ve HPV tiplemesi kansere karşı kadınların bir adım önde olmasını sağlıyor.

Bilmeniz gereken 14 kanser belirtisi

Kanser belirtilerini bilmek tüm kanser türlerinde hayati değere sahiptir. Erken teşhis ile tedavi başarısı önemli oranda artmaktadır.

Yeryüzünden silinebilecek ilk kanser: Rahim ağzı kanseri

Yeryüzünden silinebilecek ilk kanser: Rahim ağzı kanseri

Prof. Dr. İlkkan Dünder, rahim ağzı kanserine neden olan virüsün HPV olduğu kesinleştikten sonra teşhisi erken koymanın mümkün olduğunu anlattı.

Jinekolojik muayenenizi ihmal etmeyin

Jinekolojik muayenenizi ihmal etmeyin

Op. Dr. Altuğ Semiz, kadın hastalıkların önemli belirtileri ve düzenli jinekolojik muayenenin önemi hakkında bilgi verdi.

Kadınlarda en sık rastlanan 3 kanser türü

Ülkemizde kadın kanserleri giderek artmakta. Peki kadınlarda en sık rastlanan kanser türleri hangileri ve bunların tedavisi nasıl yapılır? İşte cevaplar...

Rahim ağzı kanserinde erken tanının önemi

Rahim ağzı kanserinin kadınlarda ikinci sıklıkla görülen kanser olduğunu belirten Op. Dr. Aslı Alay, rahim ağzı kanserinde erken tanının çok önemli olduğunu söyledi.

Rahim ağzı kanserinin ana nedeni HPV virüsü

Rahim ağzı kanserine neden olan HPV virüsü ile karşı karşıya kalan hastalarda smear testi ve yakın takip çok önemli.

Rahim ağzı kanserinin belirtileri

İlk evrelerde genellikle belirti vermeyen rahim ağzı kanseri ilerledikten sonra belirti vermeye başlar. En yaygın belirti, cinsel ilişki sonrası kanamadır.