Evinizi şık gösterecek şeylerden birisi de avizedir. Siz de yaşam alanınızı güzel göstermek istiyorsanız bu avizeyi yapmaya ne dersiniz?

Malzemeler

- 5 lt veya daha büyük pet şişe ( su şişeleri bunun için ideal)
- Silikon tabancası
- 150 adet beyaz plastik kaşık
- Bıçak veya maket bıçağı


Nasıl yapılır

İlk olarak plastik kaşıkları saplarından biraz kalacak şekilde kesin. Su şişesinin tabanını maket bıçağı yardımıyla düzgünce kesin ve sıralı olarak şişenin en altından başlamak üzere silikon tabancası yardımıyla yapıştırın. Tabanını kestiğiniz su şişesinin etrafına aynı sırada olacak şekilde silikon tabancası yardımıyla sapını kestiğimiz kaşıkları yapıştırın. İşleme en alt sıradan başlayın ve ilk sıra kurumadan ikinci sırayı yapıştırmayın.

Su sişesinin ağız kısmı için ise kaşıkların içine silikon sıkarak diğer kaşıklarla birleştirin. Şişenin ağzına uyacak genişlikte oluncaya kadar daire şeklini vererek kaşık yapıştırmaya devam edin. İşlem bitince tamamen kuruması için bekleyin ve bunu şişenin ağzına geçirin. Lambada varolan duyunuzu sökerek plastik şişenin altından geçirin. Bu şekilde sabitleyerek yeniden tavanınıza monte edin.

Not: Avizenin içerisine ısınma problemi olmayan ampüllerden eklemeniz gerekmektedir. Isınan akkor lambalar bu plastik parçaları eritip yangına neden olabilir.

İşte plastik kaşıklardan avize yapımı İZLE: