1964'ten beri top modellerin en seksi, en nü fotoğraflarını yayınlayan Pirelli bu sene köklü bir değişiklik yaptı ve ilk defa gerçek seksiliğin güçten kaynaklandığını ima eden bir seçim yaptı. Bu yıl 43. sayısı çıkarılan takvimin fotoğrafları, ünlü Amerikan portre fotoğrafçılarından Annie Leibovitz tarafından New York'ta çekildi. Annie Leibovitz'in şahsen tercih ettiği isimlere bakıldığında hepsinin görünüşlerinden ziyade yaptıkları ve zekalarıyla öne çıkan kadınlar olduğunu fark ediliyor.

Geçmişteki çizgiden ayrılmak istediklerini söylediler

Takvimde yer alan başarılı kadınlar arasında; Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği'nin ilk Çinli İyi Niyet Elçisi Yao Chen, Naked Heart Russia Yardım Vakfı'nın kurucusu Rus top model Natalia Vodianova, dünya sıralamasında bir numarada yer alan kadın tenisçi Serena Williams ve performans sanatçısı Yoko Ono gibi isimler bulunuyor.

Takvimin değişen konseptiyle ilgili konuşan fotoğrafçı Leibovitz, "Pirelli benimle temasa geçtiğinde geçmişteki çizgiden ayrılmak istediklerini söylemişlerdi. Seçkin kadınları fotoğraflama fikrini önerdiler. Bu konuda anlaştıktan sonra hedefimiz çok açıktı. Resimlerin kadınları tamamen oldukları gibi göstermesini hiç rol yapılmamasını istiyordum” dedi.