Parke, hepimizin aklına yer döşemesi olarak kullanıldığı işlevi ile gelir. Fakat son dönemlerde günlük hayatımızda bildiğimiz nesneler, farklı kullanımları ile iç dekorasyonda değerlendirilmektedir. Bu doğrultuda parkeler de bildiğimiz yer döşemesi işlevinin dışında iç dekorasyonda farklı fikirler kapsamında kullanılmaktadır.

Ahşap duvar trendini parkeler ile yakalayın

Ahşap duvarlar, iç dekorasyon modasında oldukça trend bir kullanımdır. Dokusu ve yapısı sebebi ile bulunduğu mekâna doğal bir hava katan ahşap duvarlar, doğaya dönüş temalı evlerde de iyi bir dekorasyon fikri olmaktadır. Ahşap duvarları yapmanın birçok yolu vardır. Fakat bunlar arasında en gerçek ve doğal havayı hissettireni ahşap parkeler ile yapılan uygulamalardır. Özellikle doğal tonlarda ve ağaç dokulu parkeler kullanılırsa yaratılan etki daha gerçekçi olacaktır.

Renkli parkeler ile eğlenceli mekanlar yaratın

Parke trendine bu sene damgasını vuran uygulama: renkli parkeler. Doğal ve pastel tonlar yerine renkli kullanımı tercih edenler için üretilen renkli parkeler, kullanıldığı mekanları eğlenceli hale getirmektedir. Yaratıcılıkta sınır tanımayanlar, renkli parkeleri birleştirerek rengarenk bir mekan da yaratabilirler.