Ribellion geçmişten ve doğadan ilham alarak oluşturduğu koleksiyonları ile tüm kadınlara sonsuz özgürlüğü sunuyor. Özgün tasarımlara sahip ürünleri ve her sezon yenilenen koleksiyonları ile hem iş hem de özel hayatında rahatlık ve şıklık arayan kadınlara yönelik modern tasarıma ve yüksek ürün kalitesine de sahip.

1- Ribellion markası nasıl oluştu, hikayesi nedir?

1977 yılındaki kuruluşumuzdan bu yana , sürekli olarak, yurtdışındaki yüksek kaliteli markalara fason üretim ve ihracat yapmaktayız. Yıllar içinde birçok konuda tecrübe edindik, yurtdışı müşterilerimize kendi koleksiyonlarımızı satmaya başladık ve bunun sonucunda da kendi markamızı çıkarmaya hazır hale geldiğimizi fark ettik.

RİBELLİON

2- Ribellion markasının ilham kaynakları nelerdir?

Sezonun getirdiği trendler dahilinde göze çarpan mimari siluetler ve akımlar, moda sektöründe öncü olmuş bazı şehirlerin Street styleları ve trend giyinen kadınlar. Algınızın açık olduğu her an ilham alınabilecek pek çok şey de karşınıza çıkabiliyor, mesela bir uçağın penceresinden aşağıya baktığınızda gördüğünüz iklim manzarası bile bir kumaş deseni için ilham almanız konusunda sizi besleyip fikir uyandırabiliyor.

3- Ribellion nasıl bir hedef kitleye hitap ediyor?

Kaliteden vazgeçmeyen, sofistike, şehirli, sezonun trendlerine merakı olan, özgür ve yenilikçi giyinmeyi seven her yaşta kadınlara ve gençlere hitap ediyor.

4- Ribellion'ı diğer markalardan farklı kılan şey nedir?

Günümüzde hazır giyim sektörü çok fazla hızlı tüketime gitmiş durumda, artık bir kıyafet alıp onu çok uzun seneler istesek de kalitesinden dolayı belki de pek fazla giyemiyoruz. Ribellion olarak bizi en çok farklı kılan çoğu ürünümüzdeki kumaş kaliteleri ve bunun verdiği hissiyat. Hem sezonun güncel trendleri hem de kullanılan çoğu kumaşın kalitesi, aldığımız yorumlardan da anladığımıza göre farklı kılıyor.

5- Neden sadece online satış?

Hem dünya hem Türkiye'de online satış çok hızla büyümekte ve bu büyüme trendinin devam etmesi de öngörülebilir bir gelecekte devam etmesi beklenmekte, biz de çok geniş bir mağaza satış ağı kurmadan, bu şekilde, belli bir ivme ile satışlarımızı arttırmayı ve tecrübelerimizi zenginleştirmeyi düşünüyoruz. Mağaza üzerinden satış bugün bir çok sabit maliyeti bünyesinde barındırıyor ve biz de henüz emekleme aşamasında iken, hemen böyle büyük bir yükün altına girmek istemedik. Aynı, markamızı yaratırken yeterli olgunluğa ve birikime sahip olduğumuzu hissettiğimizde, mutlaka mağazacılık sistemi ile de ürünlerimizi müşterilerimize sunma girişimlerimiz olacaktır.

6- Markanın geleceğe yönelik hedefleri nelerdir?

Markamızı önümüzdeki 4-5 sene gibi orta vadede ülkemizde belli bir satış ve bilinirlik seviyesine getirebilmek, hedef kitlemize uzmanlaştığımız giyim kategorilerinde, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmaya çalışarak, her daim alternatif ürün sunabilmek , bunu başardıktan sonra da uluslararası pazarlara girerek aynı başarıyı bu sefer oralarda tekrarlamak.

Ürünleri satın almak için tıklayınız: Ribellion

Çiğdem Avcı

[email protected]

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.