Orta sehpa dekorasyonunda farklı düzenlemeler yapmak ve daha farklı dekorasyon örnekleri ile sıra dışı görünümler elde etmek de mümkün. Orta sehpayı fazla doldurmak istemeyenler, yine büyük ve dekoratif bir tabakla hem çok şık hem dolu hem de sade bir görünüm yakalayabilir. Salonun tarzına uygun, farklı bir formda, genişçe bir tabak, orta sehpayı değerlendirmek için çoğu kez tek başına yeterli olur.

Mumlarla dekore edebilirsiniz

Kokulu, renkli, sigara dumanı çeken ve bazen bir heykelden farksız tasarımlarıyla dikkat çeken mumlar da kullanabilirsiniz. Boy boy, irili ufaklı her dekorasyon tarzına uygun mum bulmak mümkün. Ve bu mumlar kadar da şamdan ve mumluk çeşidi var. Orta sehpa için salon mobilyalarının tarz ve rengine uygun mumluk veya şamdanlarla salonda daha zengin, daha gösterişli bir görünüm elde edilebilir.

Her şey önemli olmalı

Orta sehpaya yerleştirdiğiniz aksesuarlar koltuk veya diğer mobilyalarla malzeme, renk ya da tarz bakımından ne kadar uyum içinde olursa, göze o kadar hoş gelecek düzenlemeler ortaya çıkar. Bu orta sehpadaki kasenin kanepe ve yastıklarla uyumu, oldukça küçük bir aksesuarla çok büyük bir etki elde edilmesini sağlamış.