Hamilelikte obezite, çocuğun beyin gelişimini etkileyebilir

Yakın zamanda yapılan bir çalışma, hamilelik sırasındaki obezite ile çocuğun gelecekteki beyin gelişimi ile ilgili sorunlar arasında bir bağlantı olduğunu öne sürüyor...

Çin tuzu obeziteye sebep oluyor

Uzmanlar asıl adı 'Mono Sodyum Glutamat' (MSG) olan Çin tuzunun insan vücudunda olumsuz etki oluşturması nedeniyle kullanılmaması yönünde uyarılarda bulunuyor.

Kadınlarda kısırlığın 7 belirtisi

Kısırlık çiftlerin düzenli ilişkiye girmelerine rağmen 1 yıl içinde gebelik gerçekleşmemesi olarak tanımlanır.

Çocukları obeziteden koruma yolları

Çocukları obeziteden koruma yolları

Obezitenin salgın hastalık olarak kabul edildiğini kaydeden uzmanlar, çocukluk döneminde görülme oranının yükseldiğini belirtti.

Meyve suyunun sağlığınız üzerindeki etkileri

Meyve suyunun sağlığınız üzerindeki etkileri

Eğer günlük önerilen meyve ihtiyacınızı, kolay bir yol olarak her sabah meyve suyu içerek almaya çalışıyorsanız vücudunuza büyük bir kötülük yapıyor olabilirsiniz.

10 soruda çağın hastalığı obezite

Obeziteden korunmak mümkün mü, kimler tehdit altında, cerrahi operasyon çare mi? Obezite hakkında merak edilen soruları Doç. Dr. Uğur Deveci yanıtladı.

Yediklerinizi ölçmek ve kontrol etmek için 5 ipucu

Diyetisyen Serkan Sıtkı Şahin, günümüzde her zamankinden daha fazla insanı etkileyen obezite ile mücadelede ilk adım olan porsiyon kontrolü için 5 ipucu paylaştı.

Menopoz sonrası kanama neden olur

Menopoz sonrası meydana gelen kanamalar konusunda uyarıda bulunan Dr. Mesut Polat, bu kanamaların rahim kanserinin habercisi olabileceğini söyledi.

Ekran karşısında içecek tüketimine dikkat

Amerika’da yapılan bir bilimsel araştırma, ekran başında geçirilen zamanın şekerli ve kafeinli içeceklerin tüketimini artırdığını gösterdi.

Korkularımız kilo kontrolümüzü engelliyor

Sürekli diyet yapıp bir türlü kilo verememenizin nedenlerini anlatan Dr. Erhan Özer, yağlanmaya sebep olan faktörlerin başında korkularımızın geldiğini belirtti.