Koronavirüs yeni bir psikolojik vaka ortaya çıkardı: Koronafobi

Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, koronavirüsün sosyo-psikolojik etkisinin psikolojik ayağında kontrolün elde tutulması gerektiğini belirterek, kaygının korkuya dönüşmemesi gerektiğini söyledi.

Twitter hesaplarından psikolojik destek

Dünya Ruh Sağlığı Günü olan 10 Ekim’i fırsat bilip siz de ruh sağlığınız için bugüne özel sohbetlere #ruhsağlığı #zihinsağlığı #psikoloji #iyiolmak gibi hashtaglerle katılabilirsiniz.

Kurban kesilirken çocuklar görmeli mi

Kurban Bayramı’nda kurban kesimi çocuklara izletilmeli mi?

Sosyalleşmenin en büyük düşmanı sosyal medya

Sosyalleşmenin en büyük düşmanı sosyal medya

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, modern iletişim araçlarının insan ilişkilerinde işbirliği kurmaya engel olan bir araç haline geldiğini ve böylece günümüzde sosyalliğin en büyük düşmanının sosyal medya olduğunu belirtti.

Yeni yıla umutla bakabilmek için 4 tavsiye

Yeni yıla umutla bakabilmek için 4 tavsiye

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, yeni yıla umutla bakabilmek adına 2017'nin empati yılı olması için önerilerde bulundu.

Özel yetenekli çocukların eğitimi nasıl olmalı

Üsküdar Üniversitesi'nin düzenlediği bir panelde, uzmanlar özel yetenekli çocukların eğitimi hakkında önemli bilgiler verdi.

Uzun ve mutlu evliliğin sırrı: Karşılıklılık ilkesi

Günümüzde evlilikler neden yürümüyor? Büyük bir aşkla başlayan ilişkiler neden bitiyor? İşte Prof. Dr. Nevzat Tarhan'dan uzun ve mutlu evliliğin sırrı.

Hekimlere şiddet nasıl önlenebilir

Şiddeti körükleyen hasta ve hekim tipleri olduğunu belirten Prof.Dr. Nevzat Tarhan empatinin şiddeti önlemede önemli bir rol oynadığına dikkat çekti.

Asitli saldırıyı teflon adam sendromu mu yaptırdı

Geçtiğimiz hafta İstanbul'da yaşanan 3 yaşındaki Y.K'ye asitli saldırı olayını Psikiyatrist Nevzat Tarhan değerlendirdi.

15 yıllık evli olan 100 ailenin mutluluk sırları

Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan, 15 yıllık evli olan ve evliliklerini en az prob­lemle sürdüren 100 ailenin mutluluk sırlarını açıkladı.